Lvi se nevyhnuli oběma velkým neduhům této sezony: první branku obdrželi už ve čtvrté minutě, potom houfně ztroskotávali před soupeřovou brankou. „Kluci jezdili, bylo tam vidět srdíčko," chválil své hráče asistent břeclavského trenéra Radek Haman.

Jenže na body to nestačilo. I když k nim nebylo daleko. I za nepříznivého stavu měli JIhomoravané spoustu dobrých příležitostí. „Od druhé třetiny jsme se výrazně zlepšili a do poloviny zápasu měli moře tutovek, kdy jsme mohli zápas otočit," litoval Haman.

„Ani za stavu 1:3 jsme to nevzdali, dali šťastný kontaktní gól a v závěru viselo vyrovnání ve vzduchu. Otevřeli jsme to, nic jiného už nám ani nezbývalo." doplnil.

I podle poměru střel ale na ledě více vládla hostující žihadla. Poprvé bodla hned v úvodu. Druhý zásah vytáhla před polovinou zápasu, rozhodující třetí trefu pak v polovině závěrečné třetiny. „Ze začátku se nám tu docela dařilo, bohužel jsme domácí nechali vyrovnat. Ustáli jsme jejich tlak a zápas dvěma brankami zlomili. Celou dobu jsme byli mírně lepší. Je škoda, že jsme neodskočili Břeclavi ještě dříve, klidně už v první třetině, kde jsme měli mnoho úniků a přečíslení. Nemuseli bychom pak dohrávat zápas v takovém stresu," upozornil hostující kouč Jiří Rech na fakt, že o šance nebylo nouze na obou stranách.

Břeclav si šanci na lepší výsledek oddálila hned v úvodu zápasu. Tehdy to vypadalo na pořádnou střeleckou impotenci. Až obrovská chyba hostů Břeclavanům doslova vnutila vyrovnání z hole kapitána Marka Ivana. „První třetina byla z naší strany hodně špatná, až katastrofická. Tam můžeme být rádi, že to skončilo, jak to skončilo. Vyrovnaný stav pro nás byl milosrdný," uznal Haman.

Do konce základní části druhé ligy nyní zbývá sedm zápasů. Zatímco šesté Moravské Budějovice už mají postup do play off prakticky v kapse, Břeclav na vyřazovací část stále ztrácí. „Pro nás jsou to důležité tři body, protože chceme co nejrychleji uhrát jistotu play off. Toto vítězství potvrdit doma a měli bychom to mít jisté," řekl Rech.

Ve hře reálně zbývá pouze osmé místo, o které se poperou Kopřivnice, Opava a Břeclav. Nejlíp je na tom po vítězství nad Slezany Kopřivnice, která má na oba pronásledovatele tříbodový náskok. Mohl být menší. „Měli jsme dorážky, úniky i v oslabení, v posledních vteřinách jsme trefili břevno. Je to kruté, že jsme bez bodu," zalitoval ještě asistent břeclavského trenéra, jehož tým v příštím kole čeká další enormně důležitý zápas – v sobotu se desátí Lvi představí na ledě deváté Opavy. Oba sokové mají stejně bodů.

HC LVI Břeclav – HC Moravské Budějovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Ivan (Uhlík), 52. Běhal (Šebek) – 4. Paták (Mikeš, Pěška), 26. Paták (Pěška, Sechovec), 47. Havel (Trojan, Jaroš). Vyloučení: 5:7, bez využití. Navíc Fejt a Ivan (oba BV) OT 10 minut. Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský. Diváci: 177. Poměr střel: 28:36

HC LVI Břeclav: Dusík – Směřička, Miklík, Fejt, Běhal, Dittrich, Haman, Vlček – Šebek, Červenka (A), Vachutka, Ivan ©, Tobola, Zháňal (A), Nováček, Školoud, Uhlík, Průdek.