Břeclav sice zvládla na začátku druhého dějství snížit ještě na 2:3 zásluhou Truhláře, to byla ale nejblíže ke zisku bodu. Plameny ale komplikaci nepřipustily a ve třetí třetině odskočili až na 6:2. Pět minut před závěrečnou sirénou ještě korigoval stav na konečných 6:3 Aleš Staněk.

„Výsledek je sice přesvědčivý, ale musím říct, že to bylo velmi upracované vítězství a jsem moc rád, že to takhle dopadlo. Divákům se zápas asi moc nelíbil, ale tři body se počítají,“ komentoval zápas domácí kouč Petr Kuchyňa.

Lvi měli na Vysočině skvělý vstup do utkání. Už ve třetí minutě oslavil své středeční jednačtyřicáté narozeniny kapitán Břeclavi Miroslav Barus krásnou brankou. Vzal si volný puk v kruhu a trefil přesně šibenici žďárské branky. Vedení však hostům dlouho nevydrželo.

V 7. minutě neuspěl se svým odvážným průnikem Lechner, narazil na mantinel a byl odvezený do žďárské nemocnice. „Ondra s námi nakonec odjel zpátky autobusem, odkulhal ze sanitky zpět do autobusu. Má něco s úpony a svalem v třísle,“ řekl po utkání ke zranění mladého útočníka trenér Lvů Michal Konečný.

Udeřilo ale na druhé straně. Vyrovnání měl na svědomí kapitán domácích Plamenů Plachý. Lvi poté nevyužili minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. „Je to stále stejná písnička. To už je vrchol, jak špatně je my ty přesilovky hrajeme. Znovu jsme nedokázali využít ani dvojnásobnou výhodu,“ řekl naštvaně břeclavský trenér.

To domácí se svou první početní výhodou naložili jak se patří a nikým nehlídaný Kunstmüller uklidil puk do poloprázdné branky.

Fakt, že břeclavským hokejistům přesilovky nejdou potvrdili i v poslední minutě, kdy jim ujel ve vlastním oslabení znovu Kunstmüller a vstřelil Chvátalovi mezi betony třetí branku. „Třetí gól nás rozhodil. Předcházela mu obrovská chyba Průdka, který školácky ztratil puk a oni nám utekli o dvě branky. Navíc obrana byla před brankou hrozně nedůrazná. Divím se, že Chvátal ty beky ješte nemlátí hokejkou po zádech. Byl to navíc gól do šatny, ta psychika mužstva jde pak dolů,“ rozčiloval se břeclavský trenér.

Po domluvě v kabině a změně brankářů se Lvům podařilo po třech minutách hry vstřelit kontaktní branku. Zpoza branky dostal ideální nahrávku od protihráče Truhlář a svým třetím gólem v břeclavském dresu se dotáhl na čele klubového bodování na kapitána Baruse.

Místo snahy o vyrovnání naopak přišel tlak domácích Plamenů, který musel hasit výborný Hübner. Ten nastoupil letos vůbec k prvnímu ostrému utkání. Na vše ale nestačil. Přišla 37. minuta a domácí opět díky Ježkovi odskočili na uklidňující rozdíl dvou branek.

Třetí třetina uhasila všechny naděje Lvů na zisk alespoň jednoho bodu. Pátý gól v Hübnerově brance přinesla 49. minuta a gól jihlavského odchovance Dana Kotlíka. Poslední úder zasadil Lvům o tři minuty později v signalizované výhodě Střecha. Modrožlutá Konečného družina se ani za rozhodnutého stavu nevzdávala a stále předváděla slušný hokej. Už ale stihla jen korigovat skóre na konečných 6:3, když snižoval Aleš Staněk. „Neodehráli jsme špatný zápas, dobře jsme začali, ale vlastními chybami a nedisciplinovaností jsme si utkání prohráli. Po páté brance už to bylo v režii domácích,“ přiznal Konečný.

„Břeclav nehrála špatně, má mladý, dobře bruslící tým, který podporuje Míra Barus, což je pořád výborný hráč. Jediná kaňka je výkon rozhodčích. Udělali spoustu chyb, naštěstí to nebylo v zápase, který by rozhodoval jeden gól,“ dodal k zápasu trenér Plamenů.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC Lvi Břeclav 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Plachý (Sobotka M., Doležal), 14. Kunstmüller (Ježek), 20. Kunstmüller, 37. Ježek (Dítě), 49. Kotlík (Man), 52. Střecha (Dítě) – 3. Barus (Latner), 24. Truhlář, 54. Staněk (Truhlář, Barus)
Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 V oslabení: 1:0
Rozhodčí: P. Coufal – M. Černý, P. Kříž
Diváků: 461
Poměr střel: 29:28
Nejčastěji střílející hráči BV: Staněk 8, Bartoš C. 5, Beneš 4

Sestavy:
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma – Šulc, Staněk, Sobotka R., Střecha, Doležal (A), Jícha, Smejkal – Man, Havelka, Kočan, Hron, Ježek, Bukáček, Kunstmüller, Fúzik, Dítě, Plachý ©, Sobotka M. (A), Kotlík
HC Lvi Břeclav: Chvátal (od 21. Hübner) – Dora (A), Směřička, Hájek, Latner, Nekoranec, Novák, Lysoň – Truhlář, Barus ©, Průdek, Beneš, Staněk, Bolfík, Lechner, Zháňal, C. Bartoš, Papp, Kurial, Vlašic

Další zápasy:
HC BAK Trutnov – HC Lvi Chotěboř 3:2
TJ Sršni Kutná Hora – TJ SC Kolín 0:7
Spartak Pelhřimov – VSK Technika Brno 5:4sn
SHK Hodonín – KLH Vajgar Jindřichův Hradec 5:4pp