Hokejisté mají za sebou měsíc a půl letní přípravy, do které se však zapojili pouze domácí hokejisté. Jak ji hodnotíte vy a jak trenéři?
Letní příprava u nás letos probíhá třikrát týdně a účastní se jí převážně naši kmenoví hráči plus někteří další, kteří dojíždějí z Brna. Nemá význam sem tahat někoho přes půl republiky jen kvůli tréninku. V tuto chvíli tu trénuje dohromady asi 20 až 25 hráčů, trenéři si zatím jejich nasazení pochvalují, je vidět, že se snaží. Jinak hráči dostanou regulérní smlouvy až od 1. srpna, my jim dáváme zatím možnost trénovat tu, a jak to pojmou oni, je jen na nich. Samozřejmě ale chápu, že někteří mají časově náročnou práci, takže to nestíhají a raději trénují doma.

Kteří hokejisté, se kterými počítáte, tedy trénují individuálně?
Pokud vím, doma trénují Jirka Sedláček, Jaroslav Chvátal, Pavel Pelán, Štěpán Hrůza…

Jakou máte představu o složení A-týmu na sezónu 2010/2011? Kolik sháníte brankářů, kolik posil do útoku a do obrany?
Vím, že právě toto fanoušky hodně zajímá, ale budou si muset ještě počkat. Pracujeme na tom, ale i s ohledem na výše zmíněný styl letní přípravy si troufám tvrdit, že tady platí staré přísloví: Práce kvapná, málo platná. V každém případě v srpnu ještě posilovat budeme.

Nastaly vám po odřeknutí trenéra Becka nějaké potíže se složením kádru?
Určitě. Při jeho plánovaném nástupu u nás byla velká část kádru už sjednaná. Bohužel ne všichni lidi kolem nás mají správnou představu o tom, co je slušné a čestné jednání. Takže většina těch, kdo v daný okamžik měli nastoupit u nás, byli zákulisně „přetaženi“ do Prostějova. Nepovažujeme to ale za nějakou mimořádnou katastrofu, alespoň z dnešního pohledu ne.

Můžete prozradit, s kým z A-týmu z loňska určitě nepočítáte?
Gajda, Hlouch, Habrovec, Nekvasil, Němec, … Ostatně tyto odchody už byly oznámeny dříve. Všechny dosavadní oficiální odchody a příchody si můžete přečíst na webových stránkách klubu.

Hledáte možné posily i na Slovensku?
To ano, ale s mírou. Mimochodem, maximální povolený počet cizinců je pět.

A co rezervní tým Lvů, nováček v krajské lize? Jakou by měl hrát roli?
Přiznám se, že termín „rezervní“ se mi nelíbí. Tým Břeclavští lvi, který bude hrát krajském přeboru, má svoji nezastupitelnou úlohu. Především bude významnou příležitostí pro (nejen) břeclavské mladé hráče, aby se buď zdokonalili natolik, že v brzké době mohou pomýšlet na starty ve druhé lize, nebo aby dokázali, že „už na to mají“. Myslím, že k tomu budou mít dobrou výchozí pozici vzhledem k tomu, že už od května poctivě trénují. U jiných klubů v krajském přeboru začíná letní příprava až v srpnu. Za druhé pak se tu nabízí šance pro břeclavské odchovance, kteří už odrostli juniorskému věku a chtějí s hokejem na slušné úrovni pokračovat, přičemž ale zatím neměli příležitost ukázat, že třeba mohou podávat i výkony na úrovni vyšší, než je KP. No a za třetí je to veliká šance pro břeclavské fanoušky. Ti mohou konečně vidět místní kluky v akci a kromě toho si mohou udělat taky obrázek, kdo podle nich má na vyšší soutěž, protože KP i druhá liga se budou hrát souběžně, často asi dva po sobě následující dny. No a nesmíme zapomenout ani na tu funkci „rezervní“. Tady je zase příležitost pro hráče např. po zranění, a také pro trenéry, aby některé méně snaživé jedince motivovali k lepšímu hernímu projevu.

Bude B-tým složen vyloženě z místních mladých hráčů nebo bude doplněn i někým zkušenějším?
Po dohodě s trenéry jsme dospěli k názoru, že jakési doplnění o hráčskou zkušenost bude nezbytné. Nejen s ohledem na kvalitu hry a snad i výsledky, ale i proto, aby ti mladší měli šanci se od těch starších tu a tam něco přiučit. Doufejme, že to budou samá pozitiva.