Chotěboř pět minut před koncem základní hrací doby znovu vyrovnala a utkání dospělo až k nájezdům. V těch byli úspěšnější modrožlutí, a mohli tak slavit zisk dvou bodů. Rozhodující nájezd proměnil ve svou druhou branku Aleš Staněk.

„Nebyl to dohromady moc hezký zápas, byl to boj. Chotěboř má v sestavě nějaké Rusy a Lotyše, ale šlo s nimi hrát. Původně jsme tam jeli pro tři body, ale nepovedlo se. První třetina byla z naší strany špatná, přestože jsme ji vyhráli,“ krčil rameny trenér břeclavských Lvů Michal Konečný.

Břeclav nastoupila do utkání i s dvěma uzdravenými útočníky Barusem a Truhlářem. Toto duo společně se Staňkem vytvořilo první útočnou formaci Břeclavských, a ta utkání také rozhodla. Domácí předváděli hokej nepříliš valné úrovně, kterému se hosté bohužel brzy přizpůsobili.

Pro břeclavské hokejisty byla největším problémem první lajna Chotěboře, kterou vedl exbřeclavský Pavel Pelán. Břeclav se prosadila jako první. V 18. minutě využil v pořadí třetí přesilovku po souhře s Miroslavem Barusem Aleš Staněk.

Z druhé třetiny uběhly jen čtyři minuty a začínalo se odznovu. Poprvé prostřelil Chvátala chotěbořský sniper Pavel Blažek. Do kabin však odcházeli znovu spokojenější hosté. Břeclavané minutu a šest sekund před koncem druhé třetiny udeřili. První gól v této sezoně si na své konto připsal Ondřej Lechner.

Břeclavští lvi dlouho drželi hubené vedení, ale v 54. minutě se dočkalo několik stovek domácích diváků vyrovnání. To Chvátala propálil při hře čtyř proti čtyřem Fila. Zápas se tedy za stavu 2:2 prodlužoval.

„Druhá třetina už byla lepší, a v té třetí nebýt špatného střídání, snad bychom to jednobrankové vítězství udrželi. Škoda, že tam dostal osobní trest Staněk, točili jsme pak jen dvě levá křídla,“ mrzelo břeclavského kouče.

Ani v pěti nastavených minutách diváci branku neviděli, a mohli se tak těšit na samostatné nájezdy. V těch exceloval břeclavský gólman jaroslav Chvátal, který v pohodě chytil všechny tři pokusy domácích nájezdníků. Lvům z jihu Moravy pak stačilo proměnit úvodní pokus Staňka a bylo hotovo.

„V prodloužení jsme měli nějaké šance, ale věřili jsme si na nájezdy, které Chvátal také pochytal. Jsou to ale dva body z venku, které jsme čistě teoreticky doma s Technikou, takže musíme být spokojení,“ dodal Konečný.

HC Lvi Chotěboř – HC Lvi Břeclav 2:3sn

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1

Branky: 25. Blažek (Starkov), 55. Fila (Zitka) – 19. Staněk (Barus), 39. Lechner (Bolfík), rozhodující nájezd Staněk

Diváků: 450

HC Lvi Břeclav: Chvátal – Rákoczy, Dora, Rajnoha, Novák, Směřička, Lysoň, Nekoranec – Staněk, Balát, Beneš, Bolfík, C. Bartoš, O. Bartoš, Lechner, Papp, Průdek, Barus ©, Truhlář, Zháňal