První změna se týká postu hlavního trenéra. Dosavadní kouč Pavel Stloukal vedl jako hlavní trenér své svěřence pouze čtyři utkání, než byl od mužstva kvůli nezlepšujícím se výsledkům úplně odvolán.

Zda Stloukal zůstane jako trenér u břeclavské mládeže nebo z Břeclavi odejde úplně. To zatím není jasné. Stloukalovo místo zastoupí jeho dosavadní asistent Bohumil Prachař. Místo asistenta zatím zůstane volné, vhodní kandidáti se momentálně usilovně hledají a oslovují a alternativ je několik.

Nyní na řadě jsou příchody. Na střídavý start z extraligové juniorky Znojma získala Břeclav tři její nejproduktivnější hráče. Jedná se o obránce Jana Lattnera, jeho kolegu z obrany Martina Pláňka a útočníka Richarda Jarůška. Tato trojice by měla být nadevadesát devět procent připravena už ke středečnímu utkání s Frýdkem-Místkem.

Jan Lattner – brzy dvacetiletý bek je odchovancem Znojma, prošel všemi mládežnickými kategoriemi Orlů. Vloni si na konci sezóny připsal i dva extraligové starty za Znojmo v play out, v nichž vstřelil svou premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Letos odehrál za juniorku Orlů 18 zápasů a připsal si deset bodů (3+7). V první lize odehrála za svůj domovský klub tři utkání, bez bodu.

Martin Pláněk – osmnáctiletý bek je letos nejproduktivnějším obráncem znojemské juniorky. Ve dvaceti utkáních si připsal 11 bodů (6+5). Během své mládežnické kariéry prošel Kometou Brno, Olomoucí a nyní se vrátil do Znojma. Pláněk má na svém kontě také 13 reprezentačních startů (1+3) za výběry do 16, 17 i 18 let.

Richard Jarůšek – odchovanec Komety Brno, který letos válčí za znojemské Orly. Do konce roku 2008 působil osmnáctiletý útočník v Brně, poté se na rok přesunul do Kanady, kde si vyzkoušel OHL. V Kanadě odehrál 48 zápasů a připsal si jedenáct bodů.

Letos se vrátila Moravu a ve Znojmě je nejproduktivnějším útočníkem. Jeho letošní bilance zní: 20 zápasů a 30 bodů (19+11).

Na odchodu z týmu jsou po včerejšku obránce Martin Světlík, další bek Jan Zapletal a útočník Vladimír Veselský.

Vzhledem k dlouhodobé povaze zranění Vladimíra Kýhose, který má po operaci kolene a je možné, že v této sezóně již v modro-žlutém dresu nenastoupí, se i nadále hledají možné posily, jejichž jména je zatím předčasné prozradit. Ale dočkat bychom se měli už brzy.

Jedno přetřásané jméno se však přece jen předčasně objevilo na veřejnosti, ale je v tom malý háček. Jde o exprostějovského útočníka Jána Skokana, který ve svém bývalém působišti na Hané prakticky skončil dříve, než začal.

A v tom je také zakopán pes, protože Skokan kvůli tomu nemůže ještě tři týdny hrát jinde než v Prostějově. Vedení Břeclavi je s ním však v kontaktu a pokud nevyjde příchod jiných posil do útoku, osloví během dvou týdnů Skokana znovu.