Lvi vyhráli 1:0, a připsali si tak dva body do tabulky. Z čistého konta se při svém druhém startu v dresu Břeclavi radoval osmnáctiletý junior Dominik Gerža, který se k týmu připojil tento týden. „Je to úplně úžasný pocit. Fanoušci byli skvělí. Karviná hrála výborně, a tak jsem rád, že máme dva body my a ne oni," komentoval výhru svého týmu, na níž měl lví podíl, Gerža.

Velkou úlevu pocítil po nezdarech z předchozích zápasů asistent trenéra Radek Haman. „Je to velmi cenné vítězství, to jsme potřebovali. Dva body bereme všemi deseti. Při hře pět na pět jsme byli jasně lepší, měli jsme tam spoustu šancí skórovat už dřív. Zase jsme ale nedali gól. Nešly nám vůbec přesilovky, kterých jsme měli několik. Ale i takové zápasy jsou. O to cennější je naše vítězství," zamlouvalo se Hamanovi.

Břeclavané, kteří v týdnu po nepřesvědčivých výkonech obměnili kádr, vstoupili do utkání dobře, a vytvořili si několik dobrých šancí, v té největší se ocitl Vachutka, který ovšem netrefil odkrytou bránu. Další šance pochytal brankář Půtec. Dobré příležitosti si vytvořili i hosté, ovšem Gerža si se všemi poradil.

V polovině utkání sice hosté vstřelili branku, ta ovšem nebyla uznána kvůli tomu, že Kasperlík chvíli před Ivanovou trefou srazil Geržu. Oba brankáři udrželi čisté konto i ve třetí periodě, a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm hosté nevyužili dlouhou přesilovku čtyři na tři. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých dostal Karvinou do vedení Logunovs, poté se ovšem dvakrát trefil Průdek, a rozhodl o výhře Lvů. (pev, dan)

Břeclav – Karviná 1:0 po s.n.

Branky a nahrávky: rozhodující nájezd: Průdek.

Rozhodčí: Obadal – Maloušek, Maťašovský.

Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0.

Diváci: 217.