Diváci, kteří zmeškali první tři minuty utkání, přišli také o tři branky. V čase 2:07 se prosadil znojemský Dvořák a o necelou minutu později zvýšil tentýž hráč na 2:0. Na jeho druhou trefu ale odpověděl vzápětí Martin Předinský. Do konce první třetiny zvýšili na rozdíl dvou branek hosté, když se těsně před koncem dvacetiminutovky trefil potřetí Dvořák.

Druhá část duelu měla stejně rychlé tempo jako ta předchozí, oba celky v ní ale vstřelily po dvou brankách. Tři minuty po buly zvýšil náskok Orlů Fruhwirt.
V čase 25:01 se prosadil Lev Lukáš Mikšánek, o třicet sekund později jeho spoluhráč Kubaský. Po rychlých dvou brankách Břeclavi si vyžádalo hostující družstvo oddechový čas. Další branka padla za záda břeclavského Záruby, kterého překonal opět Fruhwirt. Po dvou třetinách měli výhodu ve skóre 3:5 hosté.

V poslední dvacetiminutovce se jako první trefili hokejisté Znojma. V čase 52:59 prostřelil brankáře Weiss. Když se podařilo Břeclavským snížit v čase 56:52 trefou kapitána Břeclavi Jajcaye a hned na to ranou Brestovanského na rozdíl jedné branky.

Hra bez brankáře hráčům Alcaplast arény ale úspěch nepřinesla, naopak se podařilo přes celé hřiště rozhodnout Dvořákovi a upravit na konečný stav 5:7.

Autor: MARTIN MAŤAŠOVSKÝ