Jako by razili heslo: Všechno nebo nic. Nakonec zůstali někde mezi tím. Hokejisté Břeclavi prohráli domácí utkání s brněnskou Technikou. Po většinu zápasu marně doháněli dvoubrankové manko.

Při ofenzivním náporu pak nechávali mezery v obraně, čehož využívali hostující útočníci. Břeclav však až na jedno zaváhání podržel gólman Klimeš. Přesto se Lvi před soupeři z Brna sklonili: před vlastními fanoušky prohráli 1:2.

Dvoubrankovou ztrátu nabrali svěřenci trenérů Michala Konečného a Radka Hamana už v úvodní dvacetiminutovce. „Odehráli jsme nejhorší první třetinu této sezony. Byla fakt hrůzostrašná. V těch zbylých jsme pak předvedli fantastický výkon, ale sport spravedlivý není. Bod jsme si zasloužili. Ceníme si hlavně toho, že se mužstvo nevzdalo a dokázalo se po špatné dvacetiminutovce zvednout a dohrát zápas na doraz," říkal Haman po duelu.

Brno se dostalo do vedení už ve třetí minutě, kdy přesilovou hru využil Štindl. O pět minut bylo ještě hůř. Klimeš zaváhal s rozehrávkou a Bustin si s příležitostí poradil. 
I když… Rozhodčí branku potvrdil až po poradě. Puk se do klece doslova došoural a zásah obránce přišel podle soudců pozdě. Klimeš svou chybu napravil ve druhém dějství, kdy chytil trestné střílení. To Břeclavští mysleli zejména na útok a obrana zůstávala otevřená. Vždy ji však zavřel už bezchybný Klimeš. „Čas ubíhal, nebylo na co čekat," poznamenal Haman.

Snížit náskok se podařilo až šest minut před závěrečnou sirénou. Po přihrávce od Beneše zpoza branky úspěšně zakončil Průdek. Tři sta diváků věřilo ve vyrovnání. Marně. Břeclav bezvýsledně zkoušela hostujícího gólmana. Nepomohla ani přesilová hra či power play. „Měli jsme hromadu šancí, kolikrát i prázdnou bránu. Shořeli jsme však na koncovce," dodal Haman.

Lvi klesli na šesté místo. Nyní je čeká pět dní bez zápasu. V sobotu odpoledne jedou na led poslední Karviné.