V loňském ročníku to už už vypadalo, že brankář Petr Žurek nezadržitelně míří do hokejového důchodu. Dělal dvojku nadějnému Chvátalovi a zdálo se, že mu to vlastně vyhovuje. V rozjeté sezoně je však oporou mužstva a jasnou jedničkou se solidním průměrem úspěšnosti zásahů.

Jak jste spokojen s letošní sezonou? Zajímá mě hodnocení vašich výkonů i celého týmu.
Jsou to spíše smíšené pocity. Nějak jsme nemohli skloubit formu brankáře a hráčů. Zpočátku sezony se mi dařilo, ale kluci nemohli dát gól, tak to bylo špatné. Potom přišla krize, která se ale nějak překonala. Teď před play–off jsme našlápli dobře, kluci hrají v pohodě. Nakopla nás výhra v Orlové. Výkonnostně je to letos takové nahoru dolů, ale vím, že druhá sezona je nejhorší.

Jak vidíte vaše šance v play–off? A koho si vlastně přejete za vítěze základní části, což bude právě váš soupeř?
Tam si člověk asi moc nemůže vybírat. Pro diváky by ale bylo nejlepší derby s Hodonínem. Kdybychom ale hráli s Valašským Meziříčím, což je tým, se kterým se nám špatně hraje, tak bychom mohli uhrát solidní výsledek. Tak to většinou bývá. Já osobně bych si asi kvůli atmosféře přál Hodonín. To já ale samozřejmě neovlivním.

Vy jste v loňské sezoně kryl záda nadějnému Chvátalovi. Letos jste v pozici jasné brankářské jedničky. Nepřemýšlel jste ale před sezonou o sportovním důchodu?
Abych pravdu řekl, zatím mě hokej baví, takže že bych přemýšlel o úplném konci, to určitě ne. Hokej si pořád užívám.

Jak se ve vašem věku udržujete v kondici a ve formě?
Makám na tréninku na sto padesát procent (smích). Na tréninku pořád makám, tak mi to vyhovuje.

Nedávno jste proti Uničovu vychytal druhé čisté konto v sezoně. Měl jste z toho rodost? A nejsou dvě nuly za sezonu málo?
Výsledky, kdy jsem zamlada měl sedm, osm nul za sezonu, to už asi nepřijde. Všechno se zrychluje, ale je to taky o štěstí. Gól jsem dostal i půl minuty před koncem zápasu. Když jsme měli krizi, tak jsem se nemohl soustředit na to, jestli udržím, nebo neudržím čisté konto.
Zamlada jsem říkal, že když mám tři nuly za sezonu, tak je to špatná sezona (smích). Teď jsou pro mě důležité jenom výsledky našeho týmu.

Sezona vlastně za pár týdnů skončí. Vy hodláte pokračovat i nadále v břeclavském dresu, je to tak?
Jestli dojde nabídka, tak bych určitě chtěl. V mém věku už žádnou velkou kariéru nikde neudělám. Ale záleží samozřejmě na tom, s čím přijde vedení.