Smutná zpráva se v neděli ráno rozšířila Břeclaví. V odlehčovacím rameni řeky Dyje za tamním zimním stadionem nalezli policisté tělo muže. Vše nasvědčuje tomu, že se utopil.

Zprávu, která se objevila na sociálních sítích, Deníku potvrdil mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. „Skutečně to tak je. V neděli před šestou hodinou ranní jsme našli v odlehčovacím rameni Dyje za zimním stadionem mrtvého muže ročníku narození 1987. Podle předběžných zjištění se s jeho úmrtím nepojí cizí zavinění,“ okomentoval.

Areál břeclavského podzámčí rozproudily i druhý den břeclavské Slavnosti.
Slavnosti Břeclav pokračovaly druhým dnem. Najdete se na fotkách?

Případ nyní policisté vyšetřují. „Podle koronera ten člověk utonul. Je ovšem nařízená pitva, která nám o příčinách smrti řekne více. Kupříkladu to, zda byl pod vlivem alkoholu,“ podotkl Malášek.

Lidé na sociálních sítích spekulovali o tom, zda se jedná o muže z Břeclavi, a zda byl návštěvníkem Slavností Břeclav, které se o víkendu konaly v areálu přilehlého podzámčí. To však policisté komentovat odmítli. „Ke spekulacím se vyjadřovat nebudeme. Okolnosti úmrtí i to, o koho se jednalo, je součástí vyšetřování,“ zdůraznil mluvčí.

Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu
Silná bouřka v Břeclavi: Kemp Slavností vyplavila voda. Lidé spali na stadionu

O smutné události již včera věděli i organizátoři oblíbeného festivalu pod břeclavským zámkem. „My nemáme žádné bližší informace a můžeme teď jen říct, že je nám to nesmírně líto,“ sdělili v diskuzi na svém profilu na sociální síti Facebook.

Policisté nyní budou zjišťovat, zda muž utonul nešťastnou náhodou, nebo zda spáchal sebevraždu.