Motivem pokusu o vraždu měla být nedořešená minulost dvojice a tíživá finanční situace obžalovaného. V osudný den se oběť vracela z práce. Když odemkla a vešla do bytu, zjistila, že se v něm nachází také její bývalý přítel. Ten ale v bytě nebydlel. „V rukou měl dřevěnou paličku na maso obalenou v sáčku,“ vypověděla před soudem žena.

Bezprostředně poté měl jednapadesátiletý Vítězslav Š. poškozenou napadnout a uštědřit jí ránu paličkou na maso do hlavy. „Potom mě svalil na zem, já jsem mu říkala, proč to dělá, že jsem nic špatného neudělala. Odešel do kuchyně a mně se povedlo vyběhnout na chodník,“ pokračovala poškozená.

Daniel Madarász se zatím nepravomocným rozsudkem nesouhlasí.
Opravdová rozlučka se svobodou v Brně: shození z hradeb Špilberku a teď vězení

Protože se s obžalovaným nechtěla setkat v jedné místnosti, vyslechla ji soudkyně Jaroslava Bartošová odděleně. Kromě úderu paličkou na maso ji měl muž zároveň chytit za čelist tak silně, až ji zlomil. „Pak mě asi dvakrát bodl do pravé tváře a řízl mě do pravé i levé strany krku,“ popsala oběť.

Podle státního zástupce Petra Bejšovce posléze obžalovaný ženě vyhrožoval, že pokud mu nedá peněženku, zabije ji. „Obžalovaný jí odcizil mobil a peněženku a přemístil se k bankomatu, kde se opakovaně pokusil vybrat osm tisíc korun,“ uvedl Bejšovec v obžalobě.

Pouze díky shodě náhod nakonec nedošlo ke smrtícímu poranění.

„Poškozená měla poranění ramene, bodnořeznou ránu v oblasti krku, oděrky a škrábance. Z Břeclavi ji převezli k léčení do Fakultní nemocnice Brno,“ dodal státní zástupce.

Sám obžalovaný však s dějem tak, jak jej popisovala poškozená i státní zástupce, nesouhlasil. Tvrdil, že se celá událost odehrála jinak a že žena ve skutečnosti napadla jeho. Dle jeho výpovědi na ni čekal před jejím bytem, aby si s ní promluvil o nedořešených milostných patáliích. Dvojice totiž v minulosti tvořila pár, rozešli se asi před třemi lety.

Protože oběť nebyla v době, kdy muž na místo dorazil, ještě doma z práce, rozhodl se na ni počkat u dveří. „Jak přicházela, zeptala se mě, co chci a já odpověděl, že si chci promluvit. Otevřela a šel jsem dovnitř,“ popisoval chvíle před incidentem Vítězslav Š.

V bytě si měli následně poklidně povídat, doplnil také, že mu poškozená nabídla peníze. „Řekl jsem, že nechci peníze, ale klid. Ona po mně hodila peněženku, ať si ji vezmu. Pak jsem asi řekl něco, co ji rozzuřilo, protože po mně zkusila hodit víno, které měla v kabelce. Uhnul jsem a flaška se rozbila,“ vypověděl jednapadesátiletý muž.

Přestože muž přiznal, že do ženy strčil takovou silou, až spadla na zem, záměrné napadení s cílem ji zavraždit ale odmítl.

„Šla do kuchyně a vrátila se s nožem, povedlo se mi zachytit její ruku, snažil jsem se nůž vzít. Pak jsme spadli, ve snaze jí nůž vzít jsem spadl na ni. Ona si pak stoupla a vyběhla ven,“ líčil svou verzi obžalovaný.

Protože byl celý od krve, koupil si v blízkém obchodě náhradní tričko a staré zahodil do Dyje. Totéž udělal s peněženkou, kterou předtím poškozené sebral. „Chtěl jsem jí donést doklady, neumím vysvětlit, proč jsem ji hodil do řeky,“ řekl Vítězslav Š.

Za pokus o vraždu navrhnul státní zástupce muži trest přibližně v polovině trestní sazby. To by odpovídalo zhruba sedmnácti rokům ve vězení. V případě prokázání viny hrozí obžalovanému až dvacet let ve vězení, s výzvou k náhradě škody se k trestnímu řízení připojila rovněž zdravotní pojišťovna a poškozená, dohromady s částkou přesahující sto tisíc korun.

Mohlo by vás zaujmout: Soka v lásce pobodal ve Znojmě nožem. Soud útočníka odsoudil za pokus o vraždu