Dům v Pohodlí u Litomyšle halí černé tajemství. Policejní vyšetřování trvalo více než rok, nyní míří otřesná vražda ke krajskému soudu. Podle obžaloby se pětatřicetiletý Pavel J. z Litomyšlska a třicetiletý A. G. z Brna dopustili vraždy a na svém kontě mají i další trestné činy.

Hlavní líčení začne u pardubické pobočky Krajského soudu v Hradci Králové 15. dubna.

Obžalobu zveřejnila pardubická pobočka Krajského soudu Hradec Králové. Odpovídá na všechny otázky, které se rojily okolo zmizelého mladíka z jižní Moravy. Toho v červenci roku 2022 oba obžalovaní unesli z vesnice na Břeclavsku a utýrali k smrti v domě Pavla J. na Pohodlí. Důvodem byla údajně odcizená marihuana z domu na Pohodlí.

V domě svého známého mladíka týrali, řezali ho strunovou sekačkou, zbili ho, svázali do kozelce a bezvládné tělo převezli v kufru auta do domu na Pohodlí.

Psali jsme:

Dvojice násilníků utýrala ve sklepě domu v Pohodlí u Litomyšle mladého muže.
Utýral k smrti mladíka. Před výhružkami Pavla J. utekla i matka, říkají sousedi

„Svázaného ho přenesli do sklepních prostor tohoto domu, kde v té době byla teplota okolo 16-17 stupňů, kde jej po dobu nejméně 3-5 dnů proti jeho vůli pouze ve spodním prádle drželi a to tak, že jej přivázali rukama řetězy k traverze. V průběhu této doby jej stále fyzicky napadali údery pěstí do různých částí těla, poškozený upadl do bezvědomí. Poté ho umyli v koupelně, oblékli a umístili na gauč v obývacím pokoji, kde mu následně podali lék Questax,“ stojí v obžalobě zveřejněné Krajským soudem v Hradci Králové.

Výňatek z obžaloby v případu otřesné vraždy mladíka v Pohodlí u Litomyšle (pro větší rozlišení rozklikněte):

Výňatek z obžaloby v případu otřesné vraždy mladíka v Pohodlí u Litomyšle.Výňatek z obžaloby v případu otřesné vraždy mladíka v Pohodlí u Litomyšle.Zdroj: Krajský soud v Hradci Králové

Mladého muže našli vrazi druhý den mrtvého a společně zosnovali šílený plán, jak se těla zbavit, aby zanechali co nejméně stop.

„Obžalovaný A.G. nejprve sekerou oddělil část nohy v kotníku poškozeného a tuto uvařili v kuchyni v hrnci, aby zjistili dobu vaření k oddělení masa od kostí. Poté tělo poškozeného přenesli na dvůr domu, kde jej vložili do kovového sudu, zalili vodou a v tomto sudu tělo uvařili,“ popisuje obžaloba hrůzný čin. Kosti a lebku vrazi spálili, stejně jako šaty a další věci oběti. Zbytky těla odvezli na různá místa v okolí obce. Následně uklidili celý dům, sklep vybílili vápnem a dům kompletně vystříkali dezinfekcí Savo. Použité nástroje, kromě strunové sekačky, zlikvidoval Pavel J. ve sběrném dvoře.

U obou obviněných mužů došlo ke zpřísnění právní kvalifikace. Původně jim hrozilo maximálně šestnáct let. „Jejich jednání je posuzováno jako zvlášť závažný zločin vraždy, kdy jsou ohroženi trestní sazbou odnětím svobody na 15 až 20 let, nebo trestem výjimečným,“ vysvětlila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Dvojice násilníků utýrala ve sklepě domu v Pohodlí u Litomyšle mladého muže.
Dům hrůzy v Pohodlí halí tajemství. Policie slibuje svědkům utajenou identitu

Kriminalisté tak otřesný způsob vraždy v Pardubickém kraji nepamatují. „Chovali se k muži otřesným způsobem, co jsem nikdy neviděl. Několik dní ho fyzicky týrali i za pomocí nástrojů. Po několika dnech zemřel,“ přiblížil případ šéf krajské kriminálky Milan Šimek.

Oba výtečníci mají však na svém kontě mnohem více trestných činů. Pavel J. je obžalovaný také z těžkého ublížení na zdraví, kdy měl napadnout muže, kterého brutálně zkopal a silou mu šlápl i na hlavu. „Křičel na něho: Já tě zabiju! Poté ležícího uchopil rukama za opasek a vrchní část oděvu a nejméně dvakrát jím hodil proti zdi přilehlého domu,“ popisuje další trestný čin obžaloba. Kromě toho je Pavel J. obžalovaný z neplacení výživného na své dítě.

Ani jeho komplic A. G. Nezůstává ve výčtu trestných činů pozadu. Čelí obvinění z celé řady krádeží a vloupání. Mimo jiné z jednoho domu odcizil motocykl Jawa z 60. let minulého století.

Zdroj: Deník/ Iveta Nádvoníková