Obžalovaná žena se hájila tím, že vezla zraněného přítele do nemocnice. Tvrdí, že šlo o krizovou situaci, v níž by přítele dostala k lékaři rychleji, než kdyby volala záchranku. Případ se stal loni v červenci. Žena jela z Velkých Pavlovic směrem na Hodonín.

„Nezachovala jsem se správně, ale situaci jsem vyhodnotila podle mě dobře. S přítelem to bylo vážné a nakonec skončil na jednotce intenzivní péče,“ bránila se žena.

Dopravní komplikace na průtahu Břeclaví trvají.
VIDEO: Dopravní peklo v Břeclavi trvá. Provoz řídí strážníci, mluví o chaosu

Soud se ovšem domnívá, že její důvod není dostatečný. Podle výpovědi si navíc zranění přítel způsobil už čtrnáct dní před událostí. Převoz záchrankou tehdy odmítl s tím, že to není tak vážné.

„Nebyly zde žádné důvody krajní nouze a zvlášť ne v situaci, kdy obžalovaná věděla, že předtím užila návykovou látku, a že má zákaz řídit,“ sdělil soudce Dan krátký.

Podle soudu byl zvláštní i výběr trasy. Ačkoliv vyjížděla z Velkých Pavlovic, mířila do nemocnice v Hodoníně. Podle svých slov kvůli tomu, že tam vyrůstala a město dobře zná.

„Bližší nemocnice se přitom nachází v Hustopečích a mohla zajet tam. Pokud měla takový strach o přítele, měla určitě lepší možnosti než je Hodonín,“ podotkla státní zástupkyně.

Po tom, co ji zastavili policisté, se obžalovaná měla chovat zmateně, nervózně a depresivně. Lékařské vyšetření odmítla. Později přiznala, že si dala podle svých slov jednu čáru pervitinu.

Vězení na šest měsíců státní zástupkyně považovala za příliš mírný. Místo toho navrhovala deset až dvanáct měsíců. Martina S. požadovala podmínku. „Obžalovaná je recidivistkou a opakovaně nerespektuje zákazy činnosti, na místě je tedy nepodmíněný trest,“ sdělil soudce.

Podvodník se snažil využít ženu z Břeclavska. Snímek je ilustrační.
Podvodník se dostal na účet ženy z Břeclavska. Tvrdil, že chystá past na hackery

K situaci došlo totiž jen měsíc po tom, co byla za podobnou činnost odsouzena k zákazu řízení. Už v minulosti navíc žena strávila čas ve vězení. Jejímu odvolání proto soud odmítl a místo toho zvýšil trest na deset měsíců.