Evropskému šampionátu předcházela kvalifikační kola, která probíhala první dva dny. „Měli jsme tu tři choreografie a z kvalifiace nám prošly dvě. Obě se probojovaly po několika kolech až do finále,“ pochválila své svěřence vedoucí skupiny E.M.Dancers Eva Blažková.

Také Actiwity DC měly již v předsoutěžních kolech velký úspěch. V ohni měly šest želízek a všech šest formací se probojovalo do hlavní soutěže. Do finále postupovali tanečníci a tanečnice se čtyřmi choreografiemi. K překvapení všech získala jedna z nich první místo.

„Vůbec jsme nečekali, že se porotě budeme tak líbit. Podle ostatních kategorií jsme věděli, že letos vsází hodně na balet. A to vůbec není styl našeho tance. Vítězství nás opravdu překvapilo,“ popsala pocity souboru Actiwity DC jeho vedoucí Veronika Tučková. Kromě zlaté přivezli Actiwity i stříbrnou medaili a dvě bronzová místa.

Oba české týmy se na soutěži v Chorvatsku potkaly i jako soupeři. Ve finále si ale již nekonkurovaly. „Zdá se mi, že porota si dávala pozor na to, aby všechny národnosti postoupily do finále v nějaké kategorii. Asi se snažili, aby to bylo trošku vyvážené. Osobně si ale myslím, že to není moc fér,“ podělila se o zajímavý postřeh Tučková.

Soutěže se účastnilo několik zemí z celé Evropy: Německo, Rakousko, Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, Makedonie, Švýcarsko, Chorvatsko, Srbsko nebo Itálie. Stejně pestré bylo složení i odborné poroty.

Kromě břeclavských tanečníků si vítězný pocit užily i pohořelické Funny Angels, které na soutěži také zacinkaly evropským zlatem.
„Než jsme odjížděli do Chorvatska, děti opravdu tvrdě trénovaly. Jsem ráda, že jejich snaha byla oceněna,“ uzavřela Blažková.