„Kromě nás vystoupí ještě soubor Svatopluk z Hodonína. Zájem by měli i ostatní, ale těžko bychom zaplatili nájmy a cestovné. Jiní mají zase nabitý program," říkala Dana Vilímková, režisérka pořádajícího souboru Bedřicha Kaněry z Břeclavi. Kromě sníženého počtu vystupujících se změnilo rovněž prostředí, v němž se festival uskuteční.

Zatímco loni se diváci scházeli hlavně v břeclavském kulturním domě, nyní zavítají do synagogy, kina či knihovny. „Večerní představení měla slabší návštěvnost, i proto jsme se rozhodli pro komornější atmosféru. V úvahu připadala také aula obchodní akademie, ale vyjít čtyři patra by některým starším lidem mohlo dělat potíže, takže jsme od toho upustili," pokračovala Vilímková.

Aktuální ročník začne v pátek pátého října, kdy jej odstartují hosté z Hodonína. Pobaví se zejména děti a školáci, na které čekají Ježibaby z Babína. Po zhruba hodinovém představení dojde na malování zážitků a dojmů z toho, co se na pódiu odehrálo. „Jsem velice ráda, že nám školy zachovaly přízeň. Všechny čtyři dopolední představení jsou zaplněna," pochvalovala si režisérka. Po úvodním dni festival pokračuje o týden později, v pátek dvanáctého října. Návštěvníci se mohou těšit například na Veselé paničky Windsorské.

Břeclav čeká druhý ročník divadelní festivalu Amafest.
Pro zvětšení klikněte