Na plátně ve městě pod Pálavou se hojně diskutovaný snímek objeví v pátek dvanáctého února (19.30 hodin) i následující neděli (18.00 hodin). „Jde 
o výrazné lákadlo, očekáváme velkou návštěvnost. I proto jsme film zařadili po dva dny. Předpokládáme, že bude vyprodáno. Ať už kvůli postavě Lídy Baarové nebo režiséra Renče. Jde o o jeden z taháků únorového programu," říkala Lenka Křivánková z městské společnosti Mikulovská rozvojová.

Jiný, faktičtější pohled na kontroverzní osobnost v podobě Baarové čeká ještě předtím Hustopečské. Tamní kino nabídne dokument Heleny Třeštíkové Zkáza krásou. Termín: středa třetího února.

Pro fajnšmekry

Břeclavsko je domovem zástupu příznivců prvorepublikového období. Řadí se mezi ně například Ledničanka Marie Létalová, jež v obci provozuje muzeum Lednice dávná. 
„V regionu se příliš dobových akcí neděje. V souvislosti s filmem a výstavou jde spíše o shodu okolností. V minulosti se na Pohansku konal třeba dobový den, ale už loni se neuskutečnil. Otázkou je, jaký zájem by mezi lidmi o více podobných událostí byl," uvedla Létalová.

Pravdou je, že současná výstava o hvězdách stříbrného plátna přitahuje spíše fajnšmekry. Počet návštěvníků se pohybuje kolem stovky. „Výstava není vyloženě pro masové množství příchozích, ale pro fanoušky starých filmů. Lidé chodí, srovnávat návštěvnost třeba s předchozí výstavou Hry a klamy ovšem nejde. Teď chodí zejména starší generace," vyprávěla vedoucí úseku muzea a galerie Silvie Vymyslická.

Ačkoliv je množství návštěvníků slabší, zklamaná není. „Když jsem výstavu domlouvala, bylo mi jasné, že to nebude pro každého. Podle mého je pěkná, povedená. Ti, co přijdou, mají o film a někdejší herce zájem. Věnují se četbě popisků a podobně," doplnila Vymyslická.

Expozice má před sebou závěrečné období. „Téma je teď aktuální, v kinech jsou snímky s Lídou Baarovou. Výstava podobného typu u nás navíc alespoň dva roky nebude," dodala vedoucí.