„Studoval jsem na filosofické fakultě v Brně a potřeboval práci. Dlouholetá kamarádka, která v té době pracovala jako tajemnice Divadla U stolu, mi poradila, ať se zúčastním hereckého konkurzu v Divadle Husa na provázku. Snad z recese jsem se přihlásil, naučil se nějaké monology, zazpíval a ono to vyšlo,“ usmívá se.

Vtom do hovoru vpadne jeho kamarád Radek Podveský, bývalý kytarista kapely Už jsme doma, dnes baskytarista skupiny Ahmed má hlad: „Slávku, Slávku, a jak teda v divadle?“ Bílský, unavený po práci ve vinohradu a posilněný dvěma deci červeného, začíná vyprávět: „Divadlo mě vždycky lákalo a chtěl jsem to zkusit. Když jsem hostování dostal, byl jsem nadšený. Co na to říct, pro neherce neuvěřitelná životní zkušenost. Skvělé bylo i to, že mě Vladimír Morávek doporučil panu Pitínskému a ten mne obsadil také. Zkoušení s ním bylo vpravdě hodně nevšedním zážitkem.“

V současnosti břeclavský herec vystupuje také ve hře Evangelium svatého Lukáše (Na rovinu!) v režii Jana Antonína Pitínského. Tato Pitínského v pořadí již třetí spolupráce s Divadlem Husa na provázku propojuje dvě zdánlivě navzájem neslučitelná témata – Bibli a nacismus.
„Ve hře Evangelium svatého Lukáše zpívám při konferenci ve Wannsee ve tmě a tichu fragment písně Hollywood… od skupiny Už jsme doma. Vzpomněl jsem si na tebe, Radku. Když jsme měli po poslední generální zkoušce večírek, zpívaly se různé písničky. Když došlo na tuto, pana Pitínského text tak nadchnul, že skladbu do představení dodatečně vložil,“ vykládá, jak se píseň známé kapely dostala do brněnského divadla.

Slávek Bílský je osobou mnoha zájmů. V současné době na Janáčkově akademii múzických umění zkouší se Sárou Venclovskou její absolventské představení nesoucí název „azpivejadivejse.cz“. Premiéru bude mít osmého června v Divadelním studiu Marta. Zároveň také zpívá s čerstvě založenou břeclavskou kapelou Money Too, která by měla mít svůj první koncert sedmadvacátého června v Hradci Králové.