„V roce 2011 se na prknech boleradického divadla odehrála rovná padesátka představení vlastního souboru a další dvacítka představení spřátelených ochotnických souborů z Čech, Moravy, Slovenska i z Vídně,“ sdělil tajemník boleradického souboru Jiří Janda.

Herci jednoho z nejaktivnějších amatérských divadelních souborů v zemi připravili vloni dvě premiéry: drama Maryša od bratří Mrštíků a komediální pohádku Voskovce a Wericha Robin Zbojník s nezapomenutelnými písničkami Jaroslava Ježka. „Prvně jmenovaná inscenace je souboru zřejmě přisouzena, protože v historii divadla je to už její čtvrté nastudování. Tentokrát režisérka Alena Chalupová využila originálního scénáře obou autorů, s písničkami i dialogy v původním nářečí,“ uvedl Janda.

Robin Zbojník je režijní debut Jiřího Brabce na prknech boleradické scény. Od své premiéry v dubnu měl už tucet repríz a diváci jej svým zájmem stále drží na repertoáru,“ neskrývá spokojenost s diváckým ohlasem Jiří Janda.

Uplynulý rok však přinesl i smutnou událost v životě souboru. Byl to poslední rok, kdy Antonín Koráb, jeden z nejlepších herců souboru, stál na prknech divadla. V září navždy odešel a zanechal za sebou desítky povedených rolí a obrovské množství vzpomínek.

Se začátkem nového roku už Boleradičtí plánují, co dál. „V programu našeho divadla diváci stále najdou Maryšu i Robina Zbojníka, pokračuje předplatné Rodiče s dětmi do divadla a v lednu začne Jarní předplatné – řada inscenací spřátelených divadelních souborů,“ uzavírá Janda.