Nedočkavci mohou začít s odpočítáváním. Ochotníci z Boleradic zahájí novou divadelní sezonu už tuto sobotu. Divákům se představí s úspěšnou hrou Revizor. Boleradičtí připravují také novou komedii, které se návštěvníci dočkají zhruba za tři týdny. Jde o lehce pohádkové a rozmarné dílo s názvem Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy.„Je to pohádková inscenace pro dospělé, takže se tam jako herci v podobě nadpřirozených bytostí můžeme pořádně vyblbnout," popsal své nadšení člen souboru Zbyněk Háder. Režie se ujala Alena Chalupová. Herci Divadelního souboru bratří Mrštíků se ale musí soustředit také na výkon v Revizorovi. Vystoupí s ním na Národní přehlídce venkovských amatérských souborů ve Vysokém nad Jizerou.

„Na přehlídku se pečlivě připravujeme, to mohou posoudit domácí diváci ještě tento víkend. Příští týden máme další zkoušky a následující sobotu odjíždíme rovnou do Vysokého nad Jizerou," prozradila Chalupová nejbližší plány.

Na Národní přehlídce nejsou Boleradičtí žádnými nováčky. Na svém kontě mají více než dvacet účastí a desítky ocenění hereckých výkonů i celého souboru.

„Doufám, že se nám tam představení povede a zaujmeme diváky. Samozřejmě ve skrytu duše doufám, že s Revizorem nadchneme i porotu. Trošku jsem ale zvědav jak to dopadne. Budeme tam totiž někteří alternovat role, které někteří z nás ještě nehráli. Tak snad se to podaří," vyjádřil Háder obavy.

Na scénu boleradického divadla pozvali devětadvacátého listopadu o půl osmé večer soubor Rádobydivadlo Klapý z Ústecka. Ten přiveze hru Amadeus Petera Shaffera.

Letos před vánocemi předvedou na scéně i hru Josefa Boučka Noc pastýřů. O životní epizodě a osudových sporech rožmitálského kantora a skladatele Jakuba Jana Ryby a o vzniku slavné pastorální mše Hej, mistře, vstaň bystře.

Zahájili už také předprodej předplatného. I letos si mohou diváci vybrat ze dvou řad: Jarní předplatné a Rodiče s dětmi do divadla. Jarní předplatné je pět představení amatérských souborů určených pro dospělé diváky. Druhá řada předplatného je určena pro malé diváky a jejich rodiče.

Divadelníky dlouhodobě těší výrazný zájem o jejich dosavadní představení. Podle předsedy spolku Stanislava Svobody jezdí lidé z daleka.

„Do divadla k nám přijíždějí opravdu z celého okolí. Zaregistrovali jsme už také diváky z Brna, Znojma i ze Zlína. Opakovaně k nám přijíždí diváci i z Velké nad Veličkou a to je už pořádný kus cesty," pochválil Svoboda diváckou účast.

A dodal: „Diváci by neměli váhat a vstupenky si včas zarezervovat. Letošní představení jsou již vyprodaná a tak jsme museli přidávat další reprízy."

Program

Revizor, Nikolaj Vasiljevič Gogol

sobota 5. října v 19.30

neděle 6. října v 15.00

pátek 15. listopadu v 19:30

Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy, Zdeněk Kozák

pátek 25. října v 19.30

sobota 26. října v 19.30

neděle 27. října v 15.00

sobota 7. prosince v 19:30

neděle 8. prosince v 15:00

Noc pastýřů, Josef Bouček

sobota 14. prosince v 19:30

neděle 15. prosince v 15:00