Do národního kola postoupili boleradičtí z krajské přehlídky v Němčicích nad Hanou, kde letos na jaře vystoupili s dramatem Milana Uhdeho Divá Bára. „Myslím, že se nám to docela povedlo. Měla jsem trému velikánskou. Ještě teď se z toho nemůžu vydýchat," svěřila se režisérka Alena Chalupová po představení.

A pokračovala. „Hráli jsme ve Vysokém už mnohokrát. Mám dojem, že teď jsme tady byli po devatenácté nebo dvacáté, a z toho kromě čtyř her jsem všechny režírovala já. Nejvíc mě těší, když se představení povede," řekla Chalupová, která patřila rovněž mezi oceněné.

Další ceny si odnesla Jana Kahounová, Jana Glocová, Přemek Pelikán, Zbyněk Háder a Jan Koráb.

S Divou Bárou vycestují ochotníci ještě jednou, tentokrát na národní přehlídku divadla pro děti a mládež Popelka Rakovník. „Jedeme tam začátkem listopadu, tak nám prosím držte palce," nechal se slyšet jednatel boleradického spolku Jiří Janda.

Divá Bára je pro diváky velmi vděčný titul. „Do divadla na ní jezdí diváci z celého kraje a dokonce až z Vysočiny nebo Zlínska. Však je také do konce roku toto představení beznadějně vyprodané a případní zájemci si budou muset chvíli počkat. V listopadu uveřejníme program divadla na zimu a jaro příštího roku," podotkl jednatel.

V sobotu měl spolek uvést novou hru Jízlivý glosátor. Avšak premiéru museli dočasně odložit. „Vzhledem k dlouhodobějšímu onemocnění dvou hlavních představitelů ve hrách Jízlivý glosátor a Zapeklitá komedie aneb kdosi brousí nad Paďousy, jsme nuceni tato představení plánovaná na měsíce říjen a listopad zrušit. Náhradní představení uvedeme po Novém roce," informoval Janda.

čestné uznání:

Alena Chalupová – za režii a úpravu hry Milana Uhdeho Divá Bára

Jana Kahounová – za kostýmy

Jana Glocová – za roli Divé Báry

Přemek Pelikán – za roli Ondřeje Vlčka

cena poroty:

Zbyněk Háder – za roli starosty

Jan Koráb – za roli faráře