Hlavním důvodem, proč na desce začali pracovat, byli fanoušci. „Často se nás na ni někdo ptal a protože se dalo dohromady pár příznivých okolností, tak se to podařilo. Patří mezi ně především schválená dotace z obce, za kterou jsme moc vděční," říká vedoucí skupiny Veronika Nováková.

Do práce se společně s bořetickými hudebníky zapojila i skupina Hoří z Deblína. „Jsou to naši přátelé. Dlouho jsme se potýkali s nedostatkem muzikantů. Je složité dát dohromady solidní partu, proto teď hrajeme s kapelou Hoří. Ta zase postrádá zpěváky," popisuje.

Deo Gratias má na svém kontě již dvě alba. První vyšlo v roce 2003 a nese název Teď vypráví můj pán. Obsahuje i autorské písně Novákové. O tři roky později vyšla deska Pár nápadů.

Příznivci nejen bořetických muzikantů, kteří hrají 
v různých obměnách už od roku 2003, se mohou těšit na třináct skladeb. „Teď máme vánoční pauzu. Potom začneme znovu zkoušet a pilovat tak, abychom desku mohli vydat nejpozději na Velikonoce. Snad i dřív," doufá zapálená muzikantka a textařka.

Na písních pracují Deo Gratias již několik let. Donedávna se ještě rozhodovali, které vyberou. „Každá je něčím zvláštní a pro nás důležitá," vysvětluje Nováková.

Singl Krok do Vánoc napsala již před deseti lety. „Stala se z něj naše srdcovka. Do svého repertoáru ji zařadila právě i skupina Hoří. Také proto jsme se rozhodli s ní natočit klip a zároveň si tak vyzkoušet, jak nám to hraní 
a zpívání půjde dohromady. Natáčení jsme si náramně užívali, nasmáli jsme se u toho a doufáme, že se ta atmosféra dostala i do klipu," říká šéfka Deo Gratias.

Kapela kromě toho chystá vánoční koncert. „Bude v neděli dvacátého prosince od čtyř hodin v kostele svaté Anny v Bořeticích. Chceme se sejít, zazpívat si a naladit se do pokojných Vánoc," zve Nováková.