„Je to má asi šedesátá výstava, co se týče samostatných a kolektivních výstav. Koná se v Moravské, protože tady mám pevnou vazbu. Žije tady moje maminka, teta, strýc. Navíc, když přijedu, mám pocit, že tady mám dobré kamarády,“ vysvětluje výtvarnice.

V Moravské Nové Vsi také jezdí relaxovat do vinice a vinného sklípku. „Zelené práce, to je můj koníček,“ svěřuje se.

Uhrová po domluvě se starostkou městysu Janou Krutákovou vystavuje v prostorách radnice asi čtyřicet obrazů, především olejomaleb. Několik jich vytvořila technikou malby na skle, se kterou v posledním období experimentuje.

„Původně jsme chtěli vystavit jen novou tvorbu. Protože je to má výroční výstava, tak jsem se vrátila trošku zpátky, k době před asi třinácti lety, když jsem začala vystavovat,“ líčí Uhrová.

Sobotní zahájení její výstavy doplnil křest kalendáře. Ten Uhrová vymyslela pro úspěšnou atletku Lucii Škrobákovou, která žije a trénuje s jejím synem Jakubem.

„Jsem taková matka kvočna. Mám ráda rodinu a to nejen úspěšnou rodinu, ale i ostatní mladé lidi, protože s nimi celý život jako učitelka pracuji. Teď jsem si říkala, že je doba bilancování, tak zkusím něco, aby se to dotýkalo mých dětí. Tak vznikl kalendář pro Lucii,“ vysvětluje výtvarnice.

Do projektu se zapojil i její druhý syn, který dělá mladé atletické dvojici sponzora. „Přestěhoval se do Moravské Nové Vsi, má tady vinařství,“ říká Uhrová a s úsměvem dodává: „Je to takový rodinný kalendář, mám z něj radost.“

I její syn Jakub je z kalendáře příjemně překvapený. A svěřil se: „K vínu mám kladný vztah. Než jsem odešel do Prahy, kde žiji s Luckou, tak jsem ve vinici taky pracoval.“

Jeho přítelkyně na sebe prozradila, že je rovněž z vinařské rodiny. „Táta je taky vinař. Máme sklep pod barákem, takže odmalička to bylo tak, že když šel do sklepa, všechny sestry jsme chodily s ním,“ říká stříbrná medailistka z halového mistrovství Evropy v atletice.

Přestože žije v Jakubem v Praze, doma se cítí stále na jižní Moravě. „Prahu beru jako přechodné bydliště. Musím tam žít, protože tam trénuji. Jsou tam nejlepší tréninkové podmínky,“ líčí sympatická dívka.