Bylo na něm vidět, jak moc si koncert užívá. Zpěvák Josef Trumpeš z legendární kapely Lazy Dogs, sestoupil při poslední písni mezi publikum a dal průchod emocím. „Velmi jsem se těšil, protože jsem tady prožil mládí," říkal Trumpeš v sobotu po osmé hodině večerní, kdy se v kulturním domě Delta v Břeclavi konal druhý ročník Ozvěn břeclavského rocku.

Kromě Lazy Dogs se na pódiu představili také Atlantic, Matky z východu, DU-BR a Disaster. „Začali jsme jako první, takže spousta lidí, kteří mě znají, tady ještě nebyla, což mě trošku mrzí. Na druhou stranu mi pořadatel Tomáš Tesař poděkoval, že se mu to líbilo a to bylo pro mě nejvíc, protože jsem vystoupil zejména kvůli němu," vyprávěl Trumpeš.

„Bylo mi devatenáct"

Do Delty si v sobotu večer našly cestu stovky lidí, o čemž si pořadatelé řady jiných hudebních akcí v regionu mohou nechat jen zdát. „Myslím si, že akce bude mít úspěch a udrží se i nadále. Na prvním ročníku jsme nebyli, proto jsme přišli tentokrát. Byli jsem zvědaví. Co očekávám? Že se potkám s lidmi, se kterými jsem na koncerty chodil před třiceti lety. Když hráli Lazy Dogs, bylo mi devatenáct," říkal například Břeclavan Josef Němeček.

Ve srovnání s loňským ročníkem vznikla pomyslná Síň Ozvěn, kam se dostanou zasloužilí a respektovaní hudebníci z Břeclavska. Prvním je Stanislav Reichmann.

„Vznikne akademie břeclavských muzikantů. Vybrali jsme Staňu, protože je tady obrovskou legendou. Hrál ve spoustě kapel, jdou z nich byl Rytmus. Příští rok se dočká zase někdo jiný," sdělil pořadatel Tesař, podle nějž byla většina příchozích lidí výjimečnými návštěvníky koncertů.

Setkání veteránů

Až na klub Piksla nebo kino Koruna lze v okresním městě prožít živý koncert jen stěží. „Ozvěny se staly společenskou akcí, aby se veteráni a ti, co tady hudbu dělali, sešli i v lepších časech, než jsou pohřby," pokračoval Tesař.

Ačkoliv loňská premiéra sklidila úspěch a spokojené ohlasy, Tesař se zařekl, že už nikdy více. Zejména kvůli náročné a zdlouhavé organizaci. Rozhodnutí ale změnil. A vděk mu vyjádřil nejeden z návštěvníků, kteří plnili sál už od sedmi hodin večer. „Příští rok bych chtěl akci doplnit mladými kapelami, abychom nastavili kontrast a přinesli srovnání. Vyrovnat se těm starším bude ale velmi obtížné," promluvil Tesař o dalším ročníku.