Vzpomínkový koncert s besedou u cimbálu zaplnil sál kulturního domu Na obecní ve Staré Břeclavi do posledního místečka.

V programu se představili současní i bývalí členové souboru. Vystoupili sólisté nejstarší generace – Anežka Greplová, Maryška Sochorová, Jiří Holásek nebo Jožka Ščuka, kteří patří k prvním členům Břeclavanu. Za doprovodu dvou cimbálových muzik, a to Břeclavanu a Cimbálové muziky Jožky Severina, které se na pódiu střídaly, dále zazpívali Ludmila Kobzíková, Julie Kučerová, Marie Prajková, Josef Severin, František Studenka, Jan Zaviačič, a Vladimír Zháněl.

V krátkých tanečních vstupech se předvedla také současná taneční skupina Břeclavanu a zazpívali i současní zpěváci souboru – Zuzana Martinková, Lucie Šauerová, Jiljí Herzán a Jiří Mach. Nechyběli ale ani speciální hosté jako primáš Jan Kružík, cimbalista Jan Rokyta a zpěvák Luboš Holý.

Jožka Kobzík se narodil 19. března 1929 v Břeclavi, kde také prožil dětství a zamiloval si lidovou hudbu. Po dobu studií na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně hrával v cimbálové muzice Slováckého krúžku v Brně. V roce 1954 založil v rodném městě zprvu cimbálovou muziku, posléze i soubor s tanečníky a zpěváky – Břeclavan. S ním prožil Kobzík neuvěřitelných šestačtyřicet let. Podlužácké umění předvedl nejen po celém tehdejším Československu, ale také téměř ve všech zemích Evropy. Pod jeho vedením získal Břeclavan mnoho ocenění doma i v zahraničí. Zemřel náhle dvacátého října 2000.