„Kapela dokončila natáčení svého druhého CD v měsíci říjnu," prozradil za skupinu její baskytarista Jaroslav Holásek.

Jak dodal, jedenáctičlenná kapela si pro nahrávání skladeb zvolila studio Pohoda v Břeclavi. „Spolu s jeho majitelem Zdeňkem Šimkem pracovala kapela na projektu od devatenáctého dubna až do poloviny října," vyprávěl.

Cédéčko Tajemství představuje čtrnáct písní v pestrém nástrojovém aranžmá. Kapela přitom do břeclavského studia přizvala i skvělého hudebníka Pavla Ho?u, který hostuje v pěti skladbách.

Skupina Šeptem se počala rodit ve druhé polovině roku 2006, kdy se formovala. Její konečné obsazení se ustálilo začátkem dalšího roku. V tomto období se několik jejich členů vyměnilo.

Kapela rozbalila svůj stan v Břeclavi, protože z tohoto města pocházejí její zakladatelé Helena a Marek Vladárovi. Postupem času se formace rozšířila také o mimobřeclavské a ke společným zkouškám se sjíždí z různých moravských měst.

„Manželé Vladárovi přizvali hudebníky nejen místní, ale i z Valtic, Třince, Rajhradu, Brna nebo Ivančic," vyjmenoval Holásek.

V současné době se počet členů ustálil na dvanácti, včetně zvukaře Roberta Mochťáka. Vedle Heleny a Marka Vladárových s kapelou vystupuje Magda Poláková, Romana Mackovčínová, Lucie Dymáčková, Markéta Sklářová, Michal Dorica, Jaroslav Holásek, Tomáš Dymáček, Radek Pavlis a Vojtěch Polák.

Břeclavští „Šeptáci"se nebrání více žánrovému pojetí repertoáru. Ten tvoří písně s prvky folku, blues, popu a jazzu. Jejich texty vyjadřují víru v Boha a odráží se v nich obyčejný život. Jako například v písních Dopis, Jidáš, V kůži, Hořlavá, Chtěl bys to vzdát či Kapky, které posluchači najdou na prvním cédéčku z roku 2009.

Slyšet skladby z letošního alba budou mít zájemci příležitost v prosinci. To mají muzikanti v plánu koncert spojený s křtem nového cédéčka Tajemství.

„Termín je stanovený na sobotu osmého prosince v šestnáct hodin v břeclavském kině Koruna. O zvuk a osvětlení se postará nahrávací studio Pohoda," pozval baskytarista.

Jako kmotra vzniklé nahrávky vystoupí na prosincovém koncertě profesionální slovenská zpěvačka Janais. Ta před třemi lety dala o sobě vědět v pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2009, ve které se umístila na osmém místě.