„V knižní formě jsem něco takového připravovala poprvé. S kolegyněmi jsme se ale bavily, že podobnou práci vlastně děláme pořád. Stále je totiž potřeba přepisovat písničky, které chceme malým dětem zjednodušit," vypráví Šichová. Jak vlastně nápad na nový zpěvník vznikl?

„Na jaře jsem se setkala s nakladatelem a kniha vznikla na začátku léta. Další čtyři měsíce však trvalo, než dostala finální podobu. Jsou v ní ilustrace Lenky Brenkusové, padesát lidových písní plus hymna, protože tu děti skoro neznají. Vše je lehce hratelné i pro zobcovou flétnu," říká Šichová, jež písně seřadila od jednodušších po složitější.

Šichová pochází z Kobylí, bydlela také v Břeclavi, nyní se však kvůli práci usadila v Pohořelicích. „Kolik jsem nad knihou strávila času? To radši ani nepočítám. Když chcete vytvořit něco dokonalého, nejde to. Sednete si k tomu a najednou zjistíte, že za dvě hodiny máte vstávat," líčí žena s úsměvem.

Podobný má při vyprávění o zpěvníku ředitelka školy Hana Celnarová. „Jsme rádi za každou prezentaci. Snažíme se více zviditelnit, protože dříve tomu tak moc nebylo. Je třeba co nejvíce zaujmout, aby o nás věděli případní sponzoři. Každá koruna navíc nám samozřejmě pomáhá," míní Celnarová.

Zájemci si mohou nový zpěvník prohlédnout při nedělním křtu, který se uskuteční ve tři hodiny odpoledne v útrobách pohořelické radnice. Knihu kromě Celnarové pokřtí hudebník Tomáš Kočko.

„Držím jim pěsti, je to pěkný počin. Je dobře, že se najdou lidé, kteří dají zpěvník dohromady. Křtu se velmi rád zúčastním," nechává se slyšet starosta Pohořelic Josef Svoboda.

Zpěvník vyšel v počtu tisíc kusů a k dostání by měl být běžně v knihkupectvích­.