Fanouškům slibuje zajímavé hosty. „Po loňském náročném turné k pětadvacetinám jsme se letos rozhodli pro trochu komornější letní projekt. Neznamená to ale, že bychom pro naše fanoušky nepřipravili žádné překvapení," nechal se slyšet zpěvák a kytarista skupiny František Černý.

Speciálním hostem bude skupina Všichni svatí, která v květnu vydala debutové album Vytáhni mě z davu. Na pražském koncertě ho kromě Čechomoru pokřtil i americký kytarista a skladatel Ivan Král. „Když nám kluci dali poslechnout svoji desku, dohodli jsme se, že jim ji pokřtíme. Pak vznikl nápad, že bychom si v létě mohli spolu na pár koncertech zahrát," řekl houslista a zpěvák Čechomoru Karel Holas.

Dále vystoupí „Majstr" Martin Hrbáč, nejznámější primáš z Horňácka, který letos oslavil pětasedmdesáté narozeniny. Písničky, které nazpíval s Čechomorem, doplní i horňácké lidové v nových úpravách. Dalším zajímavým hostem bude mladá polská zpěvačka Barbara Gąsienica-Giewont, která se už od dětství kromě jiného specializuje na polský „goralský" folklor.

Vstupenku na mikulovský koncert lze koupit v předprodeji za 350 korun v prodejní síti Ticketstream nebo v mikulovském „ticku". Na místě pak bude za čtyři stovky.

soutěž o lístky
Břeclavský deník připravil pro své čtenáře soutěž o vstupenky na mikulovský koncert Čechomoru. Soutěžní otázka zní: V jakém známém filmu si zahrála skupina Čechomor? Své odpovědi se jménem a telefonním kontaktem posílejte na e-mail: michal.supalek@denik.cz. Tři výherci získají po dvou lístcích.