Tvůrci chtějí podle mluvčí brněnského studia České televize Hany Orošové navázat na úspěch Četníků z Luhačovic. „Hledáme novou lokalitu a Znojmo se nám líbí, je tam řada pěkných historických míst. Projekt je na počátku a musí projít programovou radou. Natáčení ve Znojmě je ale velmi pravděpodobné,“ potvrdila Orošová.

Znojemští radní schválili uzavření Memoranda o spolupráci s televizí. „Zájem filmařů vítáme. Znojmo je krásné město, nabízí na jednom místě historické centrum i divokou přírodu kolem řeky Dyje. Rozhodně je to atraktivní prostředí, jak pro obrazovky, tak i pro návštěvníky, které k nám seriál může přilákat,“ sdělil starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel.

Četníci z Luhačovic
• Na televizní obrazovky se dvanáctidílný kriminální seriál dostal v lednu 2017.
• V cyklu si zahráli Pavel Zedníček, Martin Donutil, Jiří Langmajer a Igor Bareš.
• Filmaři natáčeli v Lesní Hluboké na Brněnsku, na zřícenině hradu Cornštejn na Znojemsku i na zámku v Lednici na Břeclavsku.

Četnické humoresky, které zájem diváků o prvorepublikové detektivky s komediálním nádechem odstartovaly, tvůrci natáčeli na mnoha místech jižní Moravy. A v několika epizodách si zahrálo také Znojmo, konkrétně Veselá ulice a vila v ulici Na valech. Filmařům se líbily také Jevišovice a Rybníky na Znojemsku.

Populární cyklus Antonína a Pavlíny Moskalykových zavítal také do bunkru u Mikulova na Břeclavsku nebo do sklípku v Petrově u Hodonína.

Filmaře na jižní Moravu láká tradice započatá právě humoreskami. „Staly se značkou, která diváky oslovuje. Další kriminální seriály pak vznikaly v podobném kontextu,“ řekl před časem scénárista a zároveň autor projektu Četníci z Luhačovic Petr Bok.