Dvanáctý ročník Mezinárodního hudebního festivalu třinácti měst Concentus Moraviae nese podtitul České sny. Začíná na sklonku května a mezi koncertními městy budou také Hustopeče, Mikulov a Valtice.

V Hustopečích se konají hned dva koncerty. Na prvním z nich pátého června o půl osmé večer zazní v kostele v podání Škampova kvarteta s kontrabasistou Laurénem Durantelem skladby Haydna, Beethovena a Dvořáka. Druhý představí 26. června rovněž od půl osmé večer v kulturním domě Smetanovy klavírní skladby v podání Dua Ardašev.

Mikulovští se mohou těšit 12. června od 19.30 hodin na „Koncert hejtmana Jihomoravského kraje“ v zámeckém sále, na němž se objeví hudebníci Pražské komorní filharmonie. Ve valtickém kostele odehraje 25. června od 19.30 hodin koncert Visegrad Baroque Orchestra.
„Na Moravě se uskuteční asi pětatřicet koncertů. To znamená, že v mnohých městech se bude koncertovat dvakrát. Na ně naváže dalších sto padesát koncertů v evropských městech,“ osvětlila průběh festivalu Jarmila Hájková z turistického informačního centra v Hustopečích.
Dramaturga festivalu Aleše Březinu inspiroval ohlas Českých snů z roku 2004, kdy se mu podařilo propojit dvě generace českých hudebníků a vzbudit zájem o českou hudbu nejen u nás, ale i v zahraničí.

V letošním roce bude znovu zastoupen český repertoár spolu se skladbami i z jiných zemí, a to s tím rozdílem, že České sny 2007 budou zaměřeny na uznávaná díla a jejich kontextualizaci a dále se představí soubory a sólisté ze základních uměleckých škol, kde skrytou řadu talentů průběžně objevují naši vynikající hudební pedagogové.

„Mezinárodní festival Concentus Moraviae se řadí již k tradičním hudebním festivalům a jeho krédem je zkvalitňování kulturního života ve městech a oživování architektonických památek krásnou hudbou, která povznáší duši a dává zapomenout na životní strasti,“ objasnila Hájková.