Huvar záznam produkoval i režíroval. Jak velký úspěch pro něj zařazení do nominace na Českého lva znamená? „Zařadil bych jej asi na stejnou úroveň, jako když jsem v roce 2007 vyhrál s dokumentárním filmem o Pálavě mezinárodní festival ve Francii," říkal Huvar v pátečním rozhovoru.

V sobotu vrcholící soutěž je pro něj ale zajímavější. S koncertním záznamem je totiž mezi „čistokrevnými" filmy a dokumenty sám. „Je to něco, co tady dosud nebylo. Televizní a filmová akademie o to dost stála. Na druhou stranu si s tím ale trochu neví rady," sdělil Huvar.

Elán a Michal David

Chybí srovnání. A potřebné zařazení, které by odpovídalo žánru. „Koncerty se do českých kin dostaly někdy před dvěma lety, zároveň s digitalizací. Hrála se především zahraniční produkce a tento snímek s českou kapelou je první, který šel do distribuce," pokračoval producent a režisér.

Dílo Laura a její tygři – Big Bang! by mělo razit cestu hudebním záznamům pro další ročníky. Ambice v nich bude mít i brumovická společnost; letos takzvaně vypustí videonahrávky Elánů a Bláznivé noci Michala Davida. „Letos považuju za velký úspěch už to, že mohu být u vyhlašování a že budou záznam jmenovat," dodal Huvar.

Český lev je filmová cena udělovaná od roku 1993. O přidělení rozhoduje odborná porota.