V hlavních rolích se představili dva nadějní herci, Marie Fasorová jako Helena a Juraj Háder (na snímku) jako Tom. „Hra pojednává o mladém, úspěšném Tomovi, který se zamiluje do sympatické, ale tlusté Heleny. Tom se ocitne pod tlakem společnosti, která nedokáže přijat skutečnost, že by mladý a krásný muž mohl chodit s baculkou. Jedná se o takovou tragickou komedii. Návštěvníci se při premiéře pořád smáli, než přišel závěrečný vážný monolog Toma, který lidi zaskočil," vypráví Háder o ději hry.

Čtyřiadvacetiletý mladík z Hustopečí je zapáleným hercem. Doposud stačil odehrát 31 inscenací na různých místech České republiky a také ve Vídni. Nyní zkouší hereckou dráhu na plný úvazek, třetím rokem totiž studuje brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění.

Při studiu stíhá, kromě už zmíněného souboru FOOR, hrát i v Boleradicích a v brněnském studiu Marta. „Pokud to vyjde, chtěl bych se stát profesionálním hercem. Hraji od desíti let, kdy mě k divadlu přivedl otec. Ale když to neklapne, nebudu se zlobit. Rád budu pokračovat v boleradickém divadle, kde se mi hrozně líbí," říká Háder přesvědčivě.

Estonsko láká

Vynachválit si nemůže ani svou současnou roli ve hře Tlustý prase. „Tom se mi hraje velmi dobře, je to postava, s níž se ztotožňuji. Řadím ji ke svým nejoblíbenějším," prozrazuje.

Podání hustopečských ochotníků se líbilo i divákům, kteří středeční premiéru U Synků odměnili potleskem ve stoje. Datum reprízy dramatu je však zatím nejasné.

Podle Hádera má hustopečský divadelní spolek nabídku na účinkování v Estonsku. „Je však problém s penězi. Abychom mohli vyjet, potřebujeme nějaké sponzory," tvrdí mladý herec.

Cestu do Pobaltí by uvítal. „Velmi rád cestuji, hlavně tedy do Arábie, kde mám kamarády," uzavírá.

VÁCLAV PETRŮ