Trio muzikantů totiž na lidové nástroje zahraje i tóny skladeb světoznámé skupiny U2.
„Byli jsme na jedné takové akci, kde lidi doslova hleděli, co to jako cimbálovka zahrajeme. Jednomu postaršímu pánovi se to ale očividně nelíbilo. Poslal nás totiž slušně řečeno do háje,“ popisuje s potutelným úsměvem člen kapely Roman Veverka.

Trojice hudebníků, která by se dala zařadit do střední generace, ale v prvopočátku o Bonovi a jeho souputnících mnoho nevěděla. „Jen já jsem U2 tak nějak znal. Kluci z kapely téměř vůbec. Ale všichni jsme takoví energičtí, takže nám ta muzika nedělala problémy,“ culí se zpěvák a cimbálista v jedné osobě.
„My ale zpíváme všichni. Každý máme jen jiný nástroj. Honza Hajný ovládá basu a Láďa Švidroň zase housle. Výjimeční ale nejsme. Je mnoho lepších hráčů, my se ale odlišujeme pojetím,“ dodává.

Cimbálka hrající rockové písně se totiž jen tak nevidí. „Ale mi to tak nevnímáme. Nemáme hudbu roškatulkovanou. Hrajeme to, co je blízké nám a co má nějakou spojitost s cimbálovou muzikou.“

Legendární ostrovní seskupení má údajně s tradiční moravskou hudbou leccos společného. „Jejich kytary jsou podobně zvonivé. I hudba má podobnou atmosféru jako cimbálovka,“ vysvětluje muzikant.
Pro mnohé extravagantní vrbecké trio v budoucnu posluchače složením repertoáru opět překvapí. „Chystáme hrát Stinga. Naší pozornosti neujde ani Metallica,“ hlásí hrdě Roman Veverka, který se coby majitel vydavatelství podílel na vzniku první desky skupiny.