Dnešní dopoledne vyhradila v dětském oddělení besedě se žáky prvních tříd břeclavských škol pod názvem Poprvé do školy – poprvé do knihovny. Zájemci z řad dospělých se mohou od 13 do 18 hodin ve studovně naučit základy používání internetu. Největší zájem knihovna ale očekává o besedu se spisovatelem a luštitelem záhad Arnoštem Vašíčkem pod názvem Tajemství ďáblovy bible. Beseda o jednom z nejtajemnějších rukopisů světa začíná v sále knihovny od 17 hodin.

Středeční dopoledne v sále knihovny bude od 9 hodin patřit Literárním toulkám po vesmíru a besedě s podtitulem Od sluneční soustavy ke galaxiím. Povede ji Rostislav Rajch, vedoucí hvězdárny v Uherském Brodě. Program je určený pro žáky devátých tříd a studenty gymnázia. V 10 hodin začíná v hudební oddělení přednáška o zvukových knihách ve formátu MP3 pro zdravotně postižené a jejich rodinné příslušníky.

Ve čtvrtek mají po celý den zapomnětliví čtenáři možnost vrátit své knihy v rámci amnestie zdarma. Ve studovně od 9 do12 hodin a následně od 13 do 18 hodin pokračuje internetový kurz pro začátečníky. V 17 hodin zahájí svojí přednášku v sále knihovny Emil Kordiovský.
Čtenářům přiblíží život a dílo další z osobností města a regionu. Přednáška se koná u příležitosti stočtyřicátého výročí od narození Jana Noháče.