„Zájemců chodí opravdu hodně. Tři tisíce vstupenek už jsou pryč, pořadatel proto počet navýšil ještě o další tisícovku," říkala včera prodejkyně Blanka Švagerková. „Lupen" lze koupit ještě v pátek.

Ačkoliv David zářil se svými hity zejména v osmdesátých letech minulého století, zájem o jeho koncert je na Břeclavsku velký. Lístky kupují zejména dnešní čtyřicátníci, přicházejí ale také o generaci mladší nadšenci diska. Výjimkou dokonce nejsou ani skupiny, které v sobotu vyrazí na zimní stadion hromadně.

„Lidi vzali třeba deset lístku najednou, že si udělají dámskou jízdu. Chodí také rodiče s dětmi, čemuž pomohla televizní soutěž zpěváků, kde David účinkuje," oznámila Švagerková.

Mezi zájemci je například sedmadvacetiletý David Baláž z Kostic. Využil příležitosti, kterou poskytl Břeclavský deník a týdeník Nový život. Nejrychleji a správně odpověděl na soutěžní otázku. Mail poslal už ve čtvrtek po sedmé hodině ranní.

„Moje mamka má Michala Davida ráda, takže jsem odpověděl hlavně kvůli ní. Vyrazím tam ovšem s ní, Davidova hudba mi nevadí. Přestože jde o starší písničky, má dobré texty i muziku. Očekávám velkou show," sdělil Baláž.

Na koncert se podle jeho slov chystá rovněž řada kamarádek. „Z mého okolí půjde hodně lidí, stejně si ale myslím, že tam budou spíše o něco starší lidé," domnívá se mladý muž.

Sobotní koncert má ještě jeden rozměr. Dotýká se patnáctiletého Petra, kterého minulý měsíc zbila podle všeho trojice mužů. Mladík skončil v kritickém stavu v břeclavské nemocnici, kde mu lékaři museli odoperovat ledvinu. Krátce po zveřejnění případu zpěvák volal chlapcově matce Oksaně Zhyvachivské s oznámením, že mu hodlá věnovat sto tisíc korun.

„Velmi si toho vážím. Velká čest pro mě bylo jen to, že mi osobně zavolal. Vím, že mu zemřela dcera, takže ví, jak se cítí člověk, jehož dítěti se něco stane. Jeho pomoc je pro nás obrovská. Už jen z důvodu, že v posledních dvou měsících jsem kvůli synovu zranění nemohla téměř pracovat," řekla Zhyvachivska.

Ve čtvrtek spolupracovala na nutné darovací smlouvě. Pro šek si při koncertu přijde pravděpodobně sám Petr.

„Chystala jsem se na akci jít ještě dříve, než se to synovi stalo. Domlouvaly jsme se na tom s kamarádkami. Na pódium ale nejspíš nepůjdu, raději bych zůstala v roli běžného návštěvníka. Nechci tam být medializovaná," sdělila žena Břeclavskému deníku.

Koncert začíná v osm hodin večer.