„Divadelní bály mají v Boleradicích dlouholetou tradici. Návštěvníci se už spolu s místními divadelníky vypravili do třicátých let, mezi národní obrozence, do císařské Vídně, ale i s Babičkou a Barunkou na zámek v Ratibořicích," přiblížil oblíbenou tradici jednatel boleradického spolku Jiří Janda.

Atmosféra v pořadí již devatenáctého bálu divadelníků dýchala ruským romantismem od začátku do konce.

Pirožky i štrůdl

Divadelníci si připravili etudu z Revizora. Brněnská taneční skupina Řečkovická třináctka zase nastoupila na parket s tanečním kusem z muzikálu Mrazík. V plesovém bufetu se podávaly ruské speciality jako masové pirožky, carská káva nebo štrůdl Anny Andrejevny.

„Na divadelní bály chodím pravidelně, jsem totiž taky divadelnice. Baví mě stylizace do různých témat, které se každý rok mění. Letos mě nejvíc zajímá matrjoškové sólo," prozradila dvaadvacetiletá Anežka Jandová, která se v sobotu podobně jako desítky dalších návštěvníků mezi přichystaným programem bavila tancem.

O hudbu se v sálu boleradického úřadu staral Salónní orchestr Brno. Došlo i na plesovou lotynku či dámskou volenku. Na parketu se předvedli také Ivánci a Marfušky. „Příští rok se máme na co těšit. Jako jedni z mála totiž boleradičtí ochotníci za sebou mají celou šnůru bálů, takže už teď přemýšlíme, jaký bude ten jubilejní dvacátý a co svým příznivcům připravíme za překvapení," těšil se Janda.