Bez strašení, pro děti ze základních škol.

„Půjde o čtyři pohádky a každá z nich je asi na patnáct minut. Děti si v kole štěstí vytočí, kterou pohádku právě uvidí. Program jsme přizpůsobili divákům od tři do deseti let,“ říká režisérka Dana Vilímková.

Představení momentálně zkouší skoro pětadvacet mladých herců, kteří jsou spjatí s břeclavskou obchodní akademií. Většina školu stále studuje, někteří však v souboru zůstávají i po maturitě.

Jedním z nich je například „mazák“ Adam Polášek, jenž se při nacvičování jedné části z pohádkové skládačky vžívá do režijní role a vede mladší kolegy.„Že naši bývalí studenti zůstávají v divadle není až tak obvyklé. V současné době je jich asi pět. Jsou pro nás cenní, protože nám pomáhají. Třeba právě režijně jako Adam,“ vypráví Vilímková.Kromě Poláška s režií vypomáhají také studenti Oldřich Bělka s Pavlou Zayats.

Prvotní práce na scénářích začaly už v srpnu, ochotníci však mohli vyrazit k první zkoušce až v listopadu loňského roku. Výsledek by rádi předvedli v březnu. „Je to náročné, protože jsme si sami museli napsat scénář, vymyslet choreografii a momentálně dáváme dohromady scénu. V podstatě jde o čtyři představení a každé musí být jiné, takže nápady jsme vyčerpali u jedné pohádky a pak nám chyběly u druhé. Měli jsme proto chvíli prostoj, ale už zase jedeme dál a březen je pro nás reálný,“ míní Vilímková.

Ačkoliv je většina divadelníků z Břeclavi či blízkého okolí, premiéra se nejspíš uskuteční v sousedním Hodoníně na festivalu Hobblík a Mumraj!. Tedy, snad.„Ještě nad tím přemýšlíme. Chci to představit, až budeme mít vše pečlivě nazkoušené,“ uzavírá režisérka krátké povídání.