Osm muzikantů se vydalo na koncertní šňůru v květnu. „Sestavu měst, kde zahrají, si vybrali sami. Vrací se na místa, kde se jim líbilo a kde ví, že lidi jim vytvoří výbornou atmosféru. Oslovili nás a dohodli jsme se. Jsem moc rád. Z patnácti vybraných měst patří Břeclav k těm nejmenším," uvedl spokojený pořadatel koncertu Petr Brantalík.

Kapela je už za půlkou svého turné. Desátý koncert odehraje v břeclavském areálu pod zámkem. Na otevřené scéně vystoupí ve městě poprvé. „Před šesti lety hráli na zimním stadionu. Teď ale sami chtěli hrát venku. Proto jsme vybrali tento areál. Doufám, že vyjde počasí. Zvuk tam bude úplně o něčem jiném. Mnohem lepší. Myslím, že to bude nejhezčí koncert Divokého Billa v Břeclavi," rozplýval se Brantalík.

Tahák letošní koncertní sezony v Břeclavi si nenechá ujít ani dvacetiletý František Skoupil z Velkých Bílovic. „Líbí se mi jejich písničky. Nejvíc asi Pocit. Ale naživo jsem je doposud zahlédl jen na brněnském majálesu," pověděl fanoušek.

Také on si pochvaloval, že skupina se tentokrát představí pod širým nebem. „Určitě tam bude skvělá atmosféra. Navíc, pivo se tam může dobře vsáknout do půdy," zavtipkoval Skoupil.

Známa kapela fanoušky určitě neochudí o své oblíbené hity jako Plakala, Čmelák, Rozárka nebo už zmíněný Pocit.

Na pódiu se Divokej Bill při čtyřhodinovém koncertu vystřídá ještě s kapelou Liwid.

Show s efekty

Při dvouhodinovém představení samotného osmičlenného souboru zazní devětadvacet skladeb. Nalákat chtějí hlavně na nové album 15. „Přehrají skladby z desky a vrátí se i k úspěšným skladbám z let minulých. Bude to moc pěkná show s efekty. Mají připravené i překvapení. To si ale samozřejmě nechávají pro sebe," naznačil Brantalík.

Zájem o koncert, který začne v osm hodin večer, je podle pořadatele velký. Skupina Divokej Bill totiž do Břeclavi přijede po delší pauze. Muzikanti už navíc oznámili, že mimo patnácti koncertů tohoto turné už letos v republice hrát nebudou.

Připravení proto budou i břeclavští policisté. Ti podle zástupce velitele městské policie Libora Büchlera na zítřejší večer navýší své počty v ulicích. „Ve městě budou tři až čtyři hlídky. Spolupracujeme i se státní policií. Samotný koncert si pak ohlídá pořadatelská služba. Problémy ale nečekáme," oznámil Büchler.

Vstupenky na koncert stojí v předprodeji 350 korun. Prodávají se v síti Ticketstream či v břeclavském turistickém a informačním centru. Na místě budou lístky o padesát korun dražší.

PŘEMYSL SPĚVÁK