Přestože jsou letní festivaly ještě daleko, hudební fanoušci na Břeclavsku se už pomalu těší na velká jména české muziky. V následujících měsících v regionu zazpívá Dan Bárta a Václav Neckář nebo zahrají kapely MIG 21, Mňága a Žďorp či Iné Kafé. Vystoupí jak na samostatných koncertech, tak na městských slavnostech.

„V únoru máme v břeclavském kulturním domě řadu akcí, od plesů až po výstavu živých žraloků. Do léta bude největší hudební událostí charitativní vystoupení zpěváka Dana Bárty a bubeníka Davida Kollera šestadvacátého dubna," lákal například do břeclavského kulturáku jeho provozovatel Zdeněk Urban.

Folk, rock i country

Kromě trojnásobného držitele Anděla a bývalého člena legendární kapely Lucie v sále domu kultury zahraje i Mňága a Žďorp. Do Břeclavi dorazí na turné s Vypsanou fixou třináctého dubna.

Pozadu nezůstane ani tamní kino Koruna. V pátek osmého března jej rozezní první dáma českého country Věra Martinová s kapelou. „V hlavě nosím i přání pozvat do Břeclavi kapelu Zuzany Navarové Nerez, která teď koncertuje se slovenskou superstar Katarínou Koščovou. Kromě toho chci i Roberta Křesťana s Druhou trávou nebo Vaška Neckáře. To ale stihnu asi až na podzim," prozradil provozovatel kina Luděk Kabelka.

Pokud by byly příznivci bývalého člena Golden Kids nedočkaví, mohou se těšit na pohořelické městské slavnosti. Jejich program s Neckářem počítá na šestnáctého června.

„Slavnosti budou trvat celý víkend. Čtrnáctého června zahraje Žlutý pes Ondřeje Hejmy, den na to mladí UDG nebo zpěvačka Petra Janů. Třídenní slávu zakončí právě Václav Neckář," těšila se Alena Bilavčíková z pohořelického kulturního centra.

Slavnosti Mikulova

Na kulturní program budou lákat i v Mikulově. Slavnosti města pětadvacátého května do amfiteátru pod Pálavou přivedou slovenské rockery Iné Kafé nebo kapelu MIG 21 s hercem Jiřím Macháčkem. A to ještě během jara odtajní třetí z hlavních hvězd plánovaného programu.

Až do června však hudební nadšenci čekat nemusí. Sál pohořelické radnice rozhýbe svou kombinací folku a bigbítu kapela Fleret z Vizovic. A to už osmnáctého února. Cimbálová muzika Hradišťan s Jiřím Pavlicou zase třetího března navštíví velkoněmčický kulturák.

Příznivce alternativy v Hustopečích potěší Hudební sklepy, na nichž se čtrnáctého března představí osobitý harmonikář Vašek Koubek. Velikonoční neděli tradičně rozetne písničkář Xavier Baumaxa v břeclavské Piksle.

„Popravdě jsem o tom ani nevěděla. Na Mňágu nebo Kollera ale určitě půjdu. Takové koncerty mi totiž v Břeclavi chybí. Podobně jako hudební festivaly, které tu před pár lety bývaly poměrně pravidelně," měla radost i Markéta Tučková z Břeclavi. (vla)