O atmosféru se vůbec jako první hudebníci v historii galerie postaralo Eben trio, které návštěvníkům zpříjemnilo první lednový den. Zazněly skladby Bedřicha Smetany, Franze Schuberta, Antonína Dvořáka a Astora Piazolly.

„Jsem ráda, že v Mikulově vzniká nová tradice novoročních koncertů, při kterých se mohou setkat místní občané. Uzavřít kruh starého roku poslechem melodií velikánů klasické hudby bylo pro mě samotnou krásným zážitkem,“ řekla majitelka galerie Vladimíra Brucháčková Závodná.

Nadšení neskrývala ani violoncellistka Markéta Kubínová Vrbková. „Budova má velmi dobrou akustiku, dobře vymyšlený koncertní prostor a profesionální zázemí pro hudebníky,“ popsala své pocity Kubínová Vrbková.

Další koncert se v galerii uskuteční v druhé polovině února, kdy vystoupí klavírní duo Bialasovi. Už teď jsou v prodeji na recepci galerie abonentní vstupenky na všechny čtyři koncerty v hodnotě šesti set korun.

„Výhodou všech koncertů je, že se pokaždé odehrávají v jiném prostředí. Každých šest týdnů totiž zdobí stěny galerie obrazy od jiného umělce,“ uvedla Martina Muziková z galerie Závodný. Od šestadvacátého ledna budou k vidění díla Eduard Ovčáčka a Miloše Urbáska.