Benefiční koncert plný hvězd si v sobotu večer na vlastní kůži užily stovky diváků ve velkobílovickém kulturním domě. Během dvou hodin se na akci s názvem Umělci umělcům vystřídala desítka špičkových muzikantů různých hudebních žánrů. V příjemné atmosféře si na své přišli snad úplně všichni, kteří se do Velkých Bílovic vypravili.

„Můj tatínek, vinař Stanislav Mádl, oslavuje kulatiny. Chtěl na ně pozvat několik svých známých, umělců. I proto jsme se rozhodli, že budeme slavit tak trošku netradičně. Uspořádali jsme k této příležitosti benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na konto velkobílovické základní umělecké školy,“ vysvětlila, jak ojedinělá akce vznikla, pořadatelka a moderátorka koncertu Veronika Mádlová.

Návrat do minulosti

Jako první přišel diváky potěšit gentleman patřící spíše do třicátých let minulého století Ondřej Havelka se svými swingovými a jazzovými Melodymakers. „Když mě kamarád Staňa Mádl pozval na svoje narozeniny, které jsou navíc ozvláštněné benefičním koncertem, nemohl jsem odmítnout. Jsem tady moc rád,“ vyznal se Havelka, který se svým orchestrem sbírá ve světě jedno ocenění za druhým.

Někomu by se mohlo zdát, že stovky návštěvníků přišly do velkobílovického kulturního domu jen kvůli hvězdám. Právě ty se však neustále vracely k hlavnímu poslání akce, tedy k benefici. Stejně tak i zpěvačka a herečka Světlana Nálepková, která doslova vyrazila dech dvěma francouzskými šansony.

„Dnešní večer věnují Umělci umělcům, tedy žákům zdejší základní umělecké školy. O tom, že je škola populární, svědčí i fakt, že už ji údajně dvakrát vykradli. Já tedy doufám, že výtěžek z koncertu pokryje více, než jen nákup zobcových fléten,“ rozesmála v sobotu večer publikum.

Houslový nářez

Obrovský potlesk si do zákulisí odnášeli slovenští Romano Stilo a hudební virtuos Pavel Šporcl. Ten si z Velkých Bílovic navíc odveze jeden nepříjemný zážitek. „Když jsem scházel při generálce z pódia, spadl jsem a se mnou i moje modré housle. Já jsem si jen narazil víte co, to housle jsou na odpis. Dávejte si na ty schody pozor!“ vyprávěl už s úsměvem houslista.

Milé překvapení s sebou do Velkých Bílovic přivezla mezzosopranistka Magdalena Kožená. Na pódiu totiž zazpívala s klavírním doprovodem svého manžela, charismatického Angličana, sira Simona Rattla. Mrazení v zádech zase v přítomných vyvolala bývalá moderátorka a operní pěvkyně Martina Kociánová s Triem Amadeus. To když za jejich doprovodu zazpívala árii z Carmen George Bizeta. Nezklamaly však ani cimbálky. Spolu s cimbálovou muzikou Lália a Cimbálovou muzikou Antonína Stehlíka si pobrukoval celý sál.