„Dřevosochání se koná od pondělí až do soboty před budovou Lázní Lednice. Umělci budou sochat každý den asi od devíti deseti hodin do čtyř hodin odpoledne. Lidé je tedy mohou zhlédnout při práci. Na začátku budou dřevo řezat děly, aby se upravilo do podoby, ze které jej mohou umělci opracovávat,“ popsala organizátorka akce Petra Kalců.

Umělecká díla ze dřeva, která mohou mít až dva metry do výšky, budou před lázeňským domem Perla během celého týdne vytvářet sochaři Antonín Suchan, Jan Vokoun, Jaroslav Pecháček, Aleš Pavlů nebo Milan Jochacy.

Tradiční řemesla a vernisáž

Závěrečný program začně příští sobotu ve čtyři hodiny jarmarkem. „Budou tady zastoupená tradiční řemesla. Máme domluvených asi dvacet stánků, které postavíme před lázeňským domem. Ručně vyráběné šperky, kožené výrobky, jako jsou například měšce, paličkování, a nebo také výrobky ze dřeva,“ vyjmenovala Kalců a dodala, že v pět hodin čeká na návštěvníky vernisáž soch ve vnitřních prostorech Lázní Lednice, kterou uvedou vystoupením děti z lednické mateřské školy.

„Loni jsme měli v budově sochy Antonína Suchana. Letos jsme se s umělci domluvili, že bychom chtěli další výstavu, protože si myslíme, že sochy celý interiér dotvoří,“ vysvětlila organizátorka s tím, že skončila výstava sochaře Josefa Frölicha a od soboty na něj navážou díla pětice sochařů. „Slíbili, že přivezou nějaká menší dílka, která potom vystavíme,“ doplnila.

V šest hodin potom představí umělci svoje sochy. „Umělecký týden bude zakončený vernisáží soch a jejich dražbou. Výtěžek dražby věnujeme na protipovodňové konto,“ řekla ředitelka lednických lázní Alena Ďurišová. Závěr programu bude patřit šermírům a ohňové show.