Sněhová chumelenice v dopoledních hodinách v den fašankové obchůzky tomu ale nenaznačovala. Nakonec se bujaré fašankové veselí odehrálo za mrazivého, ale slunného odpoledne.


Děti ze souboru a další návštěvníci v maskách tak i přes mrazivé počasí roztančili náves za hudby tahacích harmonik, vozembouchů a nespočtu vyrobených hudebních nástrojů.
Nechyběly ani tradiční masky, jakými byli například medvěd, vojáci, babka, dědek, slaměný mužík a jiné. Bylo vidět, že se děti vážně snažily a vyrobily si opravdu krásné masky.


Výborné koblížky nebo boží milosti nechyběli téměř v žádném domě. Dolnodunajovičtí s nimi totiž vítali maškary.
Typický mužský tanec „pod šable“ si někteří pánové nenechali ujít a s chlapci z Dunajku se radostně proskakovali za hlasitého zpěvu.
Po vybílení ledniček a špajzů se v podvečer fašankové veselí přesunulo do místního kinosálu, kde hašteření pokračovalo spolu s ochutnávkou všech masopustních dobrot.


V deset hodin večer vyšel smuteční průvod, který zakončilo pochovávání basy. Nejen návštěvníci tak měli příležitost se od srdce zasmát nad litániemi dunajovického dění z úst faráře a jeho ministrantů.
Věříme, že se tato obnovená tradice udrží.

MARCELA BENOVÁ