„Na Eurotrialog jezdím už tradičně. Je to hlavně o pohodě, která tady je. Lidé k sobě mají nějak víc blízko. Líbí se mi i prostředí amfiteátru s výhledem na Svatý kopeček,“ popsala Lenka Kalužíková.

Podle organizátora Romka Hanzlika navštívily mikulovský festival rekordní dva tisíce lidí. Do Mikulova přijely zahrát kapely Už jsme doma, Soil, Traband, Lenka Dusilová, Dan Bárta, Načeva a další. Netradiční bylo také vystoupení Štěpána Raka a Filipa Topola v Dietrichštejnské hrobce na náměstí.
„Největší úspěch u návštěvníků sklidilo vystoupení Mandelbrotových kostiček s Ester Kočičkovou. Návštěvníky zaujala také druhá scéna v šapitó, kde dostaly prostor komornější záležitosti. Lidé chválili i vegetariánské občerstvení,“ prozradil Hanzlik.

Někteří lidé si festival spojují s drogami. „S těmi jsou tady ale menší problémy než na jiných festivalech,“ vyvrátil tuto domněnku Josef Wünsch z Drop In, který na festivalu kromě drogové prevence zajišťoval i zdravotnickou službu.

Pořadatelé Eurotrialogu letos nenechali nic náhodě. Lidé měli možnost stanovat v kempu hlídaném bezpečnostní agenturou a zavazadla i kola si mohli nechat v úschovně. „V kempu se díky tomu nestala žádná krádež,“ řekl Hanzlik.

zamyšlení