Už zítra od půl osmé večer se v kostele svatého Václava a svaté Anežky České v Hustopečích představí Český filharmonický sbor Brno pod vedením dirigenta Petra Fialy. „Půjde o poměrně exkluzivní záležitost a mimořádný zážitek, protože sbor čítající pětačtyřicet členů vystupuje po celém světě," sdělila Dagmar Sedláčková z Marketingu a kultury města Hustopeče.

Brněnská filharmonie zároveň patří k nejlepším a nejvyhledávanějším profesionálním tělesům v Evropě. „Pozvala bych tam i lidi, kteří když slyší slovo vážná hudba, tak si představí jen klasické skladby. A to hlavně proto, že tato hudba opravdu slibuje obrovský zážitek a dokáže posluchače vtáhnout do děje. Jako doprovod zazní dokonce i harfa a varhany," upozornila vedoucí odboru.

Příští pátek třináctého června se akce přesune do hustopečského evangelického kostela, kde se představí Kalabisovo trio. „Méně známá díla v komornějších prostorech předvedou tři vynikající mladí sólisté komorní hudby," uvedla Sedláčková.

Do konce měsíce se festival podívá ještě na valtický zámek, kde v pátek dvacátého června zahraje klavírista Ivo Kahánek. Poté se dění přesune do Mikulova. V tamním zámku bude v pondělí 23. června hlavním tématem flamenco. A to v podání kytary, zpěvu a s tancem. Slavnostní závěrečný koncert se uskuteční v sobotu 28. června v břeclavském kostele Navštívení Panny Marie. Všechny programy začínají o půl osmé večer.