„Na soutěži jsme získali třetí místo. Máme z toho o to větší radost, že ostatní účastníci byli o několik let starší a hrají v orchestru mnoho let. My jsme začali před půldruhým rokem,“ pochvaluje si vedoucí Flash Bandu Emil Čapka.

Orchestr soutěžil v mladší kategorii do šestnácti let. „Hraje u nás jedenáct dětí ve věku v průměru čtrnáct let. Máme dokonce čtyři děvčata. Jedna hraje na alt saxofon, druhá na příčnou flétnu, další dvě zpívají a hrají na perkuse a na klavír,“ vyjmenovává Čapka.

Za úspěchy Flash Bandu je obrovský kus práce. Za rok a půl, co spolu hrají, už stihli mladí muzikanti nazkoušet patnáct skladeb, v létě mají v plánu šestnáctou. „Je to hlavně o vůli a disciplíně, bez ní by to nešlo. Když se má jedenáct lidí sehrát, musí všichni chodit na zkoušky včas a dělat to pořádně,“ myslí si Čapka.

Jak říká, v prvních měsících se muzikanti vymlouvali na ledacos. „Nedošli na zkoušku a řekli, že jim přijela babička. Časem se ale naučili, že když na ně někdo spoléhá, nemohou jen tak vynechat. Dnes už jsme jedna parta a plánujeme zkoušky i na prázdniny,“ vzpomíná učitel.

Podle jeho slov má Flash Band nouzi o hráče na dechové nástroje. „Rozhodně bychom uvítali každého, kdo by měl zájem naučit se hrát třeba na trubku. Chtěl bych založit přípravku, odkud by pak mohli muzikanti přejít do Flash Bandu,“ snaží se přiblížit Čapka.
Poslechnout si kvalitní muziku, kterou Flash Band hraje, mohou všichni už tento čtvrtek v břeclavském Domě školství.