"Současné generaci má představit především zpěváky, ale i tanečníky a muzikanty, kteří v minulosti svému koníčku, tedy lidové písničce, muzice a tanci, věnovali převážnou část svého života a něco v tomto žánru znamenali. Starší generace se zase společně s účinkujícími vrátí o pět let zpátky, možná až do svého mládí,“ nalákal vedoucí břeclavských Old Stars Jaroslav Švach.

Právě jeho soubor program pohybově doplní. Představí se například Julie Severinová, Jožka Severin, Jaroslav Kovařík, Anežka Greplová, Vladimír Zháněl, Vojtěch Račický a Lenka Králová.

Pořad bude uvádět moderátorka a tanečnice Marta Ondrášková. „Nepůjde jen o muzicírování, ale také o představení jednotlivých účinkujících a jejich životních osudů,“ poznal Švach.

Jak dodal, na vzpomínkový koncert se jeho účinkující velice pečlivě a dlouho připravovali. První zkouška se v prostorách břeclavské základní umělecké školy uskutečnila už koncem září.

„Kromě Gajdošské muziky s primášem Matějem Kurečkou posílené jednou z legend, cimbalistou a zpěvákem Františkem Šulákem, se jí zúčastnily i zpěvačky Maryška Sochorová, Ludmila Kobzíková, a Marie Prajkovám,“ vyjmenoval vedoucí známého břeclavského souboru, který v budově základní umělecké školy také vystupoval.

Jak dodal, na zkoušce tehdy nechyběl například ani zpěvák a muzikant Jura Holásek a zpěvák a mužikant Jožka Ščuka.