Všech osm autorů pracovalo pod vedením fotografa, vysokoškolského učitele a historika umění Tomáše Pospěcha. „Už sedm let, vždy ke konci září, přijíždíme do Mikulova. Studenti opavské i zlínské univerzity a fotografové z Mikulova zde nacházejí až překvapivě pestrý svět témat, ale v neposlední řadě také neobyčejně pohostinné a vstřícné prostředí. Společně s projektem Jindřicha Štreita z roku 1995 a dílnami se tak stává Mikulov jedním z nejprofotogra­fovanějších a také nejvystavovanějších měst střední Evropy," vyzvedl Pospěch.

Účastníci workshopu přinášejí jiný obraz Mikulova. Za několik dnů vytvořili vlastní pohled na město plný vlastních pocitů a vnímání, pro někoho doposud skrytý.

účastníci
V Mikulově a Břeclavi fotografovali Hana Connor, Kristýna Erbenová, Bára Alex Kašparová, Tereza Koníčková, Jan Němeček, Vladimír Slivka a dvě mikulovské účastnice Hana Ilčíková a Ilona Salajková.

Jan Němeček sledoval ranní život na nádraží, Tereza Koníčková příznačně fotila koně v mikulovské jízdárně. Kristýna Erbenová využila úplňku a své fotografie pořídila
v noci pouze za přítomnosti měsíčního světla, stejně jako Bára Alex Kašparová, která místo pouličních lamp „naslouchala" krajině osvětlené jen přirozeným světlem za úplňku. Studentka Hana Conner, která fotí slavnosti, se tentokrát zaměřila na Svatováclavské hody v nedaleké Břeclavi. Vladimír Slivka pro změnu nafotil sérii černobílých detailů z Mikulova.

Mikulovská rodačka Hana Ilčíková si pro své téma zvolila Mikulov jako pohraniční město, kdy mnoho lidí dojíždí za prací do Rakouska. V souboru inscenovaných fotografií zachytila většinou své přátele pracující ve fabrikách, na benzinové pumpě, uklízející domácnosti či pracující s postiženými lid­mi.

Zajímavý nápad představila další mikulovská amatérská autorka Ilona Salajková. Nafotila portréty významných osobností žijících či projíždějících městem v minulosti a generaci současných lidí žijících v Mikulově. „Už dlouho jsem ten nápad nosila 
v hlavě, a tak jsem moc ráda, že se mi ho podařilo dotáhnout do konce. Věřím, že všichni, kteří mi stáli před objektivem, si to užili," řekla Salajková.

Mikulovský Fotoateliér pořádá město ve spolupráci s galerií Konvent.

Už posedmé se v Mikulově sešli fotografové na akci s názvem Fotoateliér 2015. Svá díla po týdenní práci vystavují v galerii Konvent. Hana Connor vyfotila po svém Svatováclavské hody v Břeclavi.