„S netradičním názvem jsem přišel před třemi lety. S kapelou Propaganja jsme jeli hrát na festival do Rumunska a hledali jsme název pro autobus. No a od autobusu krásných lidí už to bylo k názvu hudebního festivalu jen kousek. Na jednu stranu jde o nadsázku. Na druhou má ale název lidem potvrdit, že není důležitá pouze ta povrchní, tělesná krása a že je svým způsobem krásný každý," přizval na víkendový hudební svátek všechny otevřené lidi jeden z organizátorů Jiří Mikula.

Festival bude opět hostit zrekonstruovaný areál Furchova mlýna, který původně sloužil tamnímu zemědělskému družstvu. František Furch v něm začínal s natahováním strun na kytary a mandolíny v malé dílně. Postupem času opravil celý historický areál a své příjmení spojil s dnes již světoznámou značkou strunných nástrojů. Ty nejen vyrábí, ale sám na ně i hraje.

„Letos je festival poprvé dvoudenní, spřátelených kapel přibývá. Nově taky přijedou dva divadelní soubory, brněnské DNO a divadlo Citronem do oka. Lidé budou moct rovněž nakouknout pod pokličku výrobě kytar. Stejně jako vloni zájemcům poslouží dílna hry na baskytaru," přizval na doprovodný program Mikula.

Výjimeční kytaristé Alex Kabasser a Vladimír Mišík či kapely Čankišou a November 2nd naplní hudbou páteční program. V sobotu zase opravený areál mlýna rozezní world music projekt Zdeňka Bíny a Jana Urbance, indie kapela z Brna Professor Leopard, originální písničkář Xavier Baumaxa nebo legendární Vlasta Redl. Páteční program začne od osmnácté hodiny, sobotní už od třinácté.

Festivalové zázemí nabídne ubytování ve stanovém městečku. V areálu vyroste i kavárna, čajovna a vinotéka.

PETR VLASÁK