„Sezona pro nás byla velmi úspěšná. Nastudování satirické komedie Revizor z pera ruského dramatika Nikolaje Vasiljeviče Gogola mělo ohlas nejen u diváků. Řadu ocenění si odneslo od odborné poroty květnové soutěžní přehlídky Jarní Sešlost, která vyzdvihla zejména režijní tvorbu Aleny Chalupové a vyslala soubor i s Revizorem reprezentovat Boleradice a Jihomoravský kraj na říjnovou Národní přehlídku do Vysokého nad Jizerou," pochvaloval si sezonu jednatel spolku Jiří Janda.

Chystají Letní hraní

Podle Jandy však ani konec sezony pro členy divadla neznamená čas letního klidu. První červnový víkend si totiž ochotníci dopřejí zájezd do známého pražského secesního sálu Na Marjánce, kde s Revizorem vyprodali už téměř tři představení.

„O prázdninách jedeme také na zájezd do Nebovid u Brna s Robinem Zbojníkem a chystáme i divadelní minifestival Letní hraní na konci prázdnin. Opona divadla se pak znovu otevře v polovině září," doplňuje plány na léto předseda spolku Stanislav Svoboda.

Už nyní v Boleradicích intenzivně chystají nový program divadla a předplatné pro dospělé i dětské diváky na podzim a jaro příštího roku, pokračuje se ve zkouškách a přípravách nové premiéry. „Zkrátka, i když se to nezdá, nová sezona pro boleradické ochotníky a jejich věrné diváky je již za dveřmi," usmíval se Janda a pozval na poslední představení v sobotu.

S Gogolovou hrou Bláznovy zápisky přijede Divadelní spolek Vojan z Libice nad Cidlinou. Ti dají nahlédnout do mysli malého ruského člověka, který se stále více propadá do svého šílenství.