„Soutěžní i nesoutěžní část měla své vrcholy, jež svou kvalitou vtiskly přehlídce výjimečný ráz. Vomladina, krajanský soubor z Vídně, dosáhl v amatérském divadle na ne často vídanou a slyšenou úroveň druhu divadla, které mluví, zpívá a tančí, tedy muzikálu. A to za nemalého přispění jihomoravských sil, jelikož v inscenaci hráli čtyři boleradičtí herci a tančili členové folklorního souboru Demižón ze Strážnice," hodnotil předseda odborné poroty Jan Císař z Prahy.

Špičkové divadlo

Císař si pochvaloval i soutěžní inscenaci pořádajícího divadla, která dosáhla na řadu ocenění. „Boleradický soubor Gogolovým Revizorem jako režijně pevně uchopeným scénickým tvarem je kvalitním činoherním divadlem, jež lze řadit k současné špičce našeho amatérského divadla," chválil domácí soubor Císař.

Boleradický soubor získal sedm ocenění: Cenu festivalu za nejlepší inscenaci, režii (Alena Chalupová) a herecké výkony (Iva Kahounová, Luboš Straka, Stanislav Svoboda) i Čestné uznání (Jan Koráb a Jiří Merlíček).

Revizor byl navíc nominovaný na Národní přehlídku Krakonošův podzim ve Vysokém nad Jizerou. „Byla jsem až překvapená, jak dobře porota inscenaci hodnotila. Každé takové ocenění velmi potěší. A do Vysokého se už moc těšíme. Je to pro nás vždy divadelní vrchol roku," usmívala se režisérka Alena Chalupová.

Na festivalu se neztratil ani Divadelní spolek Bavory se svou inscenací Výlety . Více ze svého umění předvedl soubor ve druhé části, kdy inscenoval známou hru Aldo Nicolaie Tři na lavičce. Ta jim přinesla dvě herecká ocenění.